Jak zaprojektować wnętrze domu? Czy warto stawiać na profesjonalne aranżacje?

0
1853
Jak zaprojektować wnętrze domu

Moda wnętrzarska zmienia się każdego roku. Nadążanie za nią wymagałoby zmian o częstotliwości zdecydowanie przekraczającej możliwości naszego budżetu. Zamiast ślepego podążania za trendami lepiej jest wybrać spośród nich ten, który podoba nam się najbardziej. Ta część projektowania wnętrz nie wydaje się nastręczać wielu trudności. Kiedy jednak przychodzi do realizacji, okazuje się, że urządzanie domu wcale nie jest łatwym zadaniem.

Każdy potrafi zaprojektować wnętrze. Jednak nie każdy zrobi to dobrze.

Wiele osób uważa, że potrafi zaprojektować wnętrza samodzielnie. Przeglądają inspiracje w internecie, wyszukują ciekawe produkty, po czym łączą je w całość. Podczas remontu okazuje się jednak, że zabrakło im wiedzy technicznej. Nie przewidzieli odpowiedniej ilości gniazdek. Przygotowanie posiłku przyprawia o dotkliwy ból krzyża ze względu na zbyt nisko osadzone blaty kuchenne. Dodatkowo wciąż brak miejsca na przechowywanie.

Całość projektu, zamiast zachwycać, irytuje. Miało być pięknie. Nie jest. Zmienił się tylko stan oszczędności, a efektu jak nie było, tak nie ma.

Czym różni się aranżacja wnętrz wykonana przez architekta od własnego projektu?

Takich i podobnych problemów można łatwo uniknąć. Wystarczy zatrudnić architekta, którego specjalnością jest projektowanie wnętrz. Stworzy on projekt zgodnie z naszymi wymaganiami i przygotuje wizualizacje, dzięki którym będziemy mogli ocenić atrakcyjność projektu jeszcze przed rozpoczęciem zmian. Dodatkowo projektant może stworzyć kosztorys prac i rysunki techniczne dla ekipy remontowej.

To nie wszystko. Decydując się na kompleksową usługę, będziemy mogli wyjechać na wakacje i wrócić do już urządzonego domu, nie stresując się zakupami i pilnowaniem fachowców.

Jak znaleźć dobrego projektanta wnętrz?

Jak znaleźć dobrego projektanta wnętrz

Poszukując architekta, który stworzy projekt wnętrz na Twoje potrzeby, koniecznie zapoznaj się z jego dotychczasowymi realizacjami. Jeśli uważasz je za atrakcyjne, jesteś na dobrej drodze. Zwróć uwagę na możliwość wyboru pomiędzy różnorodnymi usługami. Jeśli zdecydujesz się wykonać część prac samodzielnie, możesz zadowolić się samym projektem koncepcyjnym.

Mimo tego dobrze jest postawić na biuro projektowe, które ma w swojej ofercie także pełen zakres robót. Jest to jasny znak, że Twój projektant nie obawia się wziąć odpowiedzialności za wykonaną aranżację i nie porzuci Cię po wykonaniu usługi.

Projektowanie wnętrz – na jaki koszt trzeba się przygotować?

Stawki architekta wnętrz będą silnie zależeć od jego doświadczenia. Na początku warto odrzucić wszystkie okazyjne ceny, które proponują hobbyści interesujący się urządzaniem wnętrz. Załóż z góry, że masz takie same umiejętności, jak oni i naprawdę nie musisz płacić za coś, co potrafisz wykonać samodzielnie.

Dużo zależy także od metrażu i standardu, jakiego oczekujesz. Każde profesjonalne biuro projektowe może wykonać dla Ciebie aranżację z wizualizacją, za które zapłacisz najmniej. Wszystkie dodatkowe usługi, na jakie się zdecydujesz, zwiększą cenę za metr kwadratowy projektu.

Aby poznać dokładną stawkę zawsze warto poprosić o wstępną wycenę. Dzięki temu decyzję o współpracy podejmiesz całkowicie świadomie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ