Jaki kwietnik jest najlepszy na taras?

0
1118
Jaki kwietnik jest najlepszy na taras

Taras przy domu to wspaniałe miejsce do relaksu i podziwiania widoków. Kwiaty to najlepszy sposób na dodanie koloru do tarasu lub balkonu. Będziesz mógł cieszyć się swoimi kwiatami, jeśli będą one miały odpowiednie warunki. Tutaj właśnie przydają się kwietniki. Do wyboru jest wiele rodzajów kwietników, dlatego dobrze przemyśl rozmieszczenie kwiatów, aby każdy gatunek mógł błyszczeć. Zatem jaki kwietnik wybrać?

Stojaki metalowe

Kiedy myślisz o kwietnikach, pierwszą rzeczą, która przychodzi Ci na myśl, jest wysoka pionowa konstrukcja z pierścieniami dookoła, aby utrzymać doniczki. Ten metalowy stojak jest świetny dla roślin z wiszącymi gałęziami i kwiatami. Ten kwietnik jest idealny dla wysokich konstrukcji, które są całkowicie pokryte kwiatami lub zielonymi gałęziami.

Otwarte tarasy są tj. Trzeba będzie rozważyć, gdzie stojak zostanie umieszczony na otwartym tarasie bez balustrady lub zadaszenia. Zazwyczaj są one rozszerzalne, więc nie trzeba wiercić otworów w zadaszeniu lub platformie. Stojak musi być wsparty na stabilnym dachu lub podłodze. Można rozważyć dodanie ciężaru lub zamocowanie, jeśli obszar jest wietrzny.

Kwietnik metalowy może ważyć kilka kilogramów (250cm, czyli około 3kg) i w połączeniu z wypełnionymi donicami stanowi bardzo ciężką dekorację. Warto umieścić taką dekorację w rogu tarasu, aby nie zgubić wyhodowanych kwiatów i uchronić się przed ewentualnymi uszkodzeniami. Dzięki temu stojak nie będzie nikomu przeszkadzał, a dodatkowo będzie się opierał o ścianę.

Donice i skrzynki tarasowe

Pojemniki tarasowe TERRA DTT 600 doskonale nadają się do tradycyjnych kwiatów doniczkowych o krótkich gałązkach i niezbyt długich łodygach. Wykonane są z tworzywa sztucznego, dzięki czemu nie sprawiają problemów podczas aranżacji. Ponadto są lekkie, dzięki czemu można je przenosić. Klasyczna rynna o długości 60 cm pomieści kilka dużych kwiatów. Do tak długiej donicy wybierz jeden gatunek roślin o różnych kolorach. Jeśli zdecydujesz się na mieszanie gatunków, możesz mieć nierównomierny rozwój kwiatów.

Niektóre gatunki są dominujące w przyrodzie. Rosnąc szybciej, będą zabierać światło słoneczne i wodę mniejszym roślinom, które mogą nie rosnąć lub obumrzeć. Przy łączeniu gatunków należy używać okrągłych doniczek, wazonów lub dzbanków. Możesz wtedy posadzić wyższe rośliny w środku, a boki wypełnić kwiatami pnącymi lub wiszącymi.

Duża donica tarasowa, model 67 J, wygląda jak duży wazon. Można w niej umieścić wysokie trawy i połączyć z małymi, nieplączącymi się roślinami. Mogą one służyć jako dekoracje na zewnątrz donicy i stworzą łącznik między tarasem a ogrodem.

Dla roślin pnących i bluszczów

Jeśli taras ma być zacieniony od strony ogrodu, warto rozważyć specjalne kwietniki dla roślin pnących lub bluszczów. Można je umieścić w pergoli przy wejściu do ogrodu. Rośliny umieszcza się w donicach na każdym końcu łuku. Następnie pozwala się im rosnąć wokół łuku w miarę ich wzrostu. Te kwietniki mogą być używane jako balustrada lub ogrodzenie na tarasach.

Pnącza mogą być wykorzystane do połączenia pergoli i ogrodzenia, tworząc piękne zielone lub kwitnące aranżacje. Alternatywą dla łuków są specjalne drabiny, które podtrzymują kwiaty. Drabina DR-2 to metalowa konstrukcja z ozdobnymi liśćmi. Jest to dekoracyjny kawałek metalu, nawet jeśli nie jest porośnięty pnączami. Wykonana jest ręcznie i dodaje urody każdemu tarasowi.

Kwietniki przyścienne

Wiele tarasów można znaleźć wzdłuż całej ściany. W takiej sytuacji możliwe jest wykonanie kwietników przyściennych i drabinek przyściennych. Dekoracje te mogą być wykonane z różnych materiałów. Modele kute, takie jak KW-47, są odpowiednie dla wielu kwiatów. Są one również ciężkie i muszą być montowane na kołkach rozporowych. Wiszące kwietniki ścienne dla pojedynczych roślin można zamontować do istniejących haków lub innych wieszaków. Są lekkie i można je umieszczać w większych ilościach. Chociaż aranżacja ścienna z kwietników i kolorowych roślin z kolorowymi roślinami wygląda niesamowicie, będzie wymagała trochę wysiłku, ponieważ każdy kwietnik musi być zawieszony osobno.

Drabina naścienna ze wstępnie zmontowanymi kwietnikami to opcja dla tych, którzy wolą wygodę. Wystarczy przymocować drabinę do ściany i umieścić doniczki na szczycie pierścieni. Cała konstrukcja może służyć jako podpora dla roślin pnących, miejsce do postawienia doniczek z kwiatami lub jako ciekawa dekoracja do trzymania roślin kwitnących.

Dekoracyjne kwietniki

Modele wolnostojące są o wiele bardziej elastyczne niż tradycyjne. Można sprawić, że kwietniki na taras będą wyglądały jak samochody, figurki czy rowery. Są one wykonywane na zamówienie, a kształt każdego z nich jest ustalany przez klienta. Rower z miejscem na doniczkę na kierownicy i siodełkiem jest jednym z najbardziej poszukiwanych kształtów. Można go kupić bez konieczności zamawiania modelu wykonanego według własnego projektu.

[Głosów:1    Średnia:1/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ