Meble fryzjerskie do poczekalni. Czego potrzebują Klienci?

0
736
Meble fryzjerskie do poczekalni

Dosyć często się zdarza, że klienci w poczekalni spędzają dosyć dużo czasu. Często jest ona połączona z recepcją. W związku z tym stanowi wizytówkę salonu fryzjerskiego. Sprawdźmy, jak możemy jeszcze bardziej zwiększyć komfort swoich klientów oraz sprawić, że poczekalnia fryzjerska będzie jeszcze bardziej funkcjonalna.

Poczekalnia w salonie fryzjerskim: cechy i założenia

Poczekalnia w salonie fryzjerskim nie jest jakąś zwykłą przechowalnią. Nie jest także tylko po to, aby klient w niej czekał na swoją kolej (chociaż sugeruje to nazwa). Z takimi poczekalniami kojarzą nam się jedynie gabinety lekarskie. Możemy zrobić kilka rzeczy, aby swoim klientom umilić czas oczekiwania na zabiegi. Przy okazji nawiążemy z nimi relacje, zbudujemy więź oraz sprawimy finalnie, że chętniej do nas wrócą.

Bardzo wielu właścicieli salonów fryzjerskich zastanawia się jak duża powinna być poczekalnia? Nie można jednoznacznie podać dokładnego metrażu. Bardzo dużo zależy od wielkości salonu, ilości stanowisk, jak i także liczby klientów, którzy korzystają z usług.

Jeśli pracujemy w jedną czy też we dwie osoby, to w poczekalni najczęściej nie ma tłoku. Klienci będą się płynnie wymieniać. Jeśli w salonie fryzjerskim pracuje kilku fryzjerów, to swoje usługi będą kończyć w różnych momentach. Dlatego też w poczekalni może się znajdować więcej osób.

Jednak nie kupujmy sof czy też kanap nad wyraz. Całkiem pusta oraz duża poczekalnia może nieco przytłoczyć i zniechęcić. Tak samo jak w restauracjach, w których jest mało klientów.

Im więcej klientów, tym więcej miejsc powinno być do siedzenia, ale nie przesadźmy z ich ilością. Jeśli możemy sobie pozwolić jedynie na małą poczekalnię, to lepiej do niej wstawmy kilka mniejszych krzeseł niż jeden fotel bądź kanapę. Dzięki temu oczekujący klienci będą mogli sobie siąść osobno, a to pozwoli im na to, aby się poczuć w pełni komfortowo.

Na pewno są lepsze dwa krzesła od jednego masywnego fotelu. Nie może być także takiej sytuacji, że jednak osoba rozsiadła się na kanapie, a drugi klient musi stać, bo brakuje dla niego miejsca. Podejdźmy do aranżacji poczekalni raczej z umiarem oraz ze zdrowym rozsądkiem.

Meble fryzjerskie do poczekalni

O założeniach już sobie powiedzieliśmy. Pora teraz zająć się wyposażeniem. Powinny nas zainteresować meble fryzjerskie do poczekalni. W zasadzie to urządzenie poczekalni fryzjerskiej można podzielić na dwa etapy. Pierwsza kwestia to stworzenie całej koncepcji, a druga kwestia to wyposażenie pomieszczenia, a więc meble fryzjerskie. 

Pora na rozważenie mebli. Jakie meble fryzjerskie do poczekalni będą odpowiednie? W poczekalni znaleźć się powinny następującego elementy: kanapy i sofy, fotele, stoliki, krzesła, wieszaki, ławki i pufy. Wszystko oczywiście jest zależne od tego ile miejsca posiadamy. Sprawdź ofertę poczekalni fryzjerskich na stronie: https://ayala.com.pl/produkty/poczekalnie/

Salon fryzjerski naszym klientom powinien się kojarzyć z relaksem. Dlatego też musimy zadbać o to, aby klienci czuli się w poczekalni po prostu wygodnie. Na to pozwolą im komfortowe oraz miękkie sofy i kanapy. Musimy je dopasować do samego wystroju wnętrz oraz także potrzeb. Zastanówmy się, ile mniej więcej osób będzie jednocześnie przebywać w salonie. Wielkość jest tutaj bardzo ważna. Jednak istotny także jest sam materiał. Powinien on być po pierwsze łatwy w czyszczeniu, a po drugie wytrzymały. Tapicerka wygląda efektownie, jednak jest trudniejsza w samym czyszczeniu od eko skóry.

Kolejne meble fryzjerskie do poczekalni to krzesła, fotele i pufy. Tak samo jak sofy i kanapy są dostępne w przeróżnych kolorach oraz stylach. Można je spokojnie dopasować do charakteru naszego salony. Poleca się na pewno meble fryzjerskie z eko skóry, ponieważ materiał ten jest bardzo łatwy w czyszczeniu, a do tego niesamowicie wytrzymały.

Oferta producentów jest bardzo szeroka. Pufy, fotele czy też krzesła są bardzo ciekawie zdobione. Mają przeróżne kształty. Do tego nie przypominają niczym zwykłych krzeseł do jadalni. Są stylowe, wygodne oraz eleganckie.

Jeśli już omawiamy meble fryzjerskie do poczekalni, to nie możemy zapomnieć o stoliku. Może być zarówno mniejszy, jak i także większy. Poleca się modele z półeczką pod spodem, gdzie schować możemy chociażby kolorowe magazyny. W stoliku najważniejsze jest to, aby blat był bardzo łatwy w czyszczeniu. Wyglądają bardzo elegancko szklane blaty, ale musimy się liczyć z tym, że konieczne będzie ich przecieranie i to dosyć częste. Na szkle odbijają się palce.

Kolejną kwestią jest wysokość stolika. Większość stolików do fryzjerskich poczekalni to raczej meble niskie. Przypominają one stoliczki kawowe. Jest to jak najbardziej dobre rozwiązanie, ponieważ niski meble nie przytłacza. Nie zajmuje także za dużo przestrzeni. Klienci poza tym nie uderzają kolanami w blat. Nikomu nie zależy przecież na tym, aby przypadkiem co jakiś czas się wylewała kawka.

Czy już wiesz na jakie meble fryzjerskie postawić? Przemyśl to sobie raz jeszcze i podejmij decyzję.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ