Jaki materac warto wybrać do nowego mieszkania? Sprawdź!

0
1122
Jaki materac warto wybrać do nowego mieszkania

Z materaca korzystamy bardzo często – średnio przez 8 godzin dziennie. Dlatego tak ważny jest zakup takiego modelu, który zapewni zdrowy, spokojny i komfortowy sen. Zobacz, w jaki sposób go dobrać i na co warto zwrócić uwagę.

Od tego, jak śpimy, zależy nasze zdrowie, samopoczucie, siły witalne, a nawet wydajność wykonywania obowiązków zawodowych. Dlatego nie warto oszczędzać na tym, co ważne i co służy nam każdej nocy. Jeśli interesuje Was ten temat, zapraszamy do zapoznania się z treścią poniższego artykułu.

Jaki materac wybrać: miękki czy twardy?

Wielu użytkowników stojących przed urządzaniem nowej sypialni staje przed tym dylematem. Na wstępie warto pamiętać, że są to skrajności krytyczne, a pomiędzy bielą i czernią istnieje wiele odcieni szarości. Generalnie poziom twardości materaca określa się parametrem H, gdzie oznaczenie H1 oznacza produkt najbardziej miękki, zaś H4 – materac bardzo twardy. Twardość materaca jest istotna, gdyż materac powinien podtrzymywać kręgosłup w naturalnej osi (zbliżonej do litery „S”). Warto pamiętać, że materace, które sprzyjają dobremu odpoczynkowi, powinny być przynajmniej średnio twarde.

Materac sprężynowy czy piankowy?

Zarówno materace piankowe, jak też sprężynowe, mają swoje niezaprzeczalne atuty. Pierwszy typ wspaniale otula ciało, dając poczucie bezpieczeństwa. Drugi natomiast doskonale dba o podtrzymanie kręgosłupa. Optymalnym wyborem jest zakup materaca hybrydowego, którego bazę stanowią wysokiej jakości sprężyny, warstwa pianki, wierzch natomiast jest wykonany z kokosa czy trawy morskiej. W ten sposób wykonany materac lepiej dopasowuje się do naturalnych krzywizn kręgosłupa, zapewniając komfortowy sen.

Ciekawym połączeniem najważniejszych osiągnięć technologicznych w tej dziedzinie jest materac Curem .log. Składa się z trzech rodzajów pianek. Technologia Memory Foam sprzyja lepszemu dopasowaniu produktu do naturalnych krzywizn kręgosłupa. Zastosowanie innowacyjnych powietrznych kapsułek sprzyja utrzymaniu wysokiego komfortu podczas snu. Jeśli zainteresował Cię materac Curem .reg, więcej informacji na jego temat znajdziesz, wchodząc na stronę internetową https://senpo.pl/materac-curem-reg/.

Jakie jeszcze kwestie warto uwzględnić, wybierając materac do sypialni?

Materac powinno się wymieniać mniej więcej co 7 lat. Ulega on naturalnemu zużyciu i nic tego nie zmieni. Poszukując idealnego modelu, warto zwrócić uwagę również na stelaż łóżka – wpływa on na odczuwany stopień twardości materaca. Jeśli chodzi o higienę użytkowania, warto dokupić ochraniacz, który łatwo wyprać i utrzymać w codziennej czystości. Pod żadnym pozorem materaca nie można kłaść bezpośrednio na podłodze – musi znajdować się na przygotowanym do tego stelażu. Powinno się go też raz na jakiś czas odwracać, aby ulegał równomiernej eksploatacji z obu stron. W kwestii wysokości materaca ważne jest to, aby użytkownik, podczas wstawania z łóżka, miał pozycję ciała, w której kąt w biodrach i udach tworzy 90 stopni.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ