Kamerowanie rur pozwala uniknąć awarii

0
1445

Obecnie nie wyobrażamy sobie życia bez wody i kanalizacji. Zdarzają się co prawda miejsca, gdzie woda pochodzi z tradycyjnych studni, ale jest to raczej sytuacja wyjątkowa. Z kanalizacją jest nieco gorzej, ale coraz więcej terenów kraju jest kanalizowanych. Nawet najlepiej zadbane kanalizacje i wodociągi lubią się od czasu do czasu popsuć. Awaria zawsze jest sprawą nieprzyjemną, jednak w zależności od rodzaju może dotknąć od jednej rodziny do nawet całego miasta. Dlatego tak ważne jest szybkie usuwanie awarii wodociągowych i kanalizacyjnych.

Do usunięcia awarii zwykle wzywa się pogotowie wodociągowo-kanalizacyjne. Są to specjaliści, którzy wiedzą, w jaki sposób poradzić sobie z awarią. Nie ważne, czy będzie to tylko zatkanie toalety, czy też pęknięcie dużej magistrali wodnej, która zasila pół miasta. Najważniejszą czynnością, jaką najpierw trzeba wykonać, to dokładne zlokalizowanie miejsca awarii. O ile zator w toalecie jest łatwo znaleźć i usunąć, to znalezienie dziury w rurze, która jest zakopana głęboko pod ziemią stanowi spore wyzwanie. Jednak dzięki nowoczesnemu sprzętowi pogotowie zwykle szybko sobie z tym radzi.

Po zlokalizowaniu miejsca uszkodzenia fachowcy muszą zastanowić się, jaka metoda naprawy będzie najlepsza. W przypadku uszkodzenia kanalizacji czy wodociągu pod ziemią nie zawsze jest konieczne jego odkopywanie. W wielu przypadkach doskonałe efekty daje włożenie w uszkodzoną rurę drugiej rury z tworzywa sztucznego. Choć ma ona zwykle nieco mniejszą średnicę, nie wpływa to w jakiś znaczący sposób na dostawy wody. Niestety, w wielu przypadkach trzeba rurę wykopać. Mieszkańcy powinni zachować w takiej sytuacji spokój, bo choć brak wody czy kanalizacji jest naprawdę dokuczliwy, to przecież prace ziemne i usuwanie awarii muszą nieco potrwać. Dobrze jest, gdy pracownicy pogotowia wodnego podadzą choć przybliżony czas usunięcia awarii. Ważne jest też dostarczanie wody do celów konsumpcyjnych przy pomocy beczkowozów.

Na terenie Warszawy można znaleźć sporo różnych firm, które usuwają awarie, np. https://pogotowiewodociagowe.pl/usuwanie-awarii-kanalizacji/. Oferuje ona nie tylko samo usuwanie awarii, ale także prewencyjne czyszczenie kanalizacji deszczowej i sanitarnej czy projektowanie sieci wodociągowych i kanalizacyjnych. Ciekawą i bardzo nowatorską usługą jest kamerowanie rur. Dzięki specjalnej kamerze można się dokładnie przyjrzeć, jaki jest stan wodociągów czy kanalizacji i odpowiednio wcześnie zaplanować niezbędne prace modernizacyjne lub remontowe. Takie badanie jest nieinwazyjne.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ