Kąpiel ma wspaniały wpływ na nasze zdrowie

0
1589
Kąpiel ma wspaniały wpływ na nasze zdrowie

W dzisiejszych czasach zdecydowanie jesteśmy narażeni na stres. Codziennie spotykają nas różne sytuacje, jedne trudniejsze od drugich, w pracy również nie jest nam łatwo. Z tego też względu zastanawiamy się, jak poradzić sobie z problemami, niekiedy ignorujemy wysiłek fizyczny, zaczynamy gorzej jeść, a nawet zapominamy o myciu się. Tymczasem naukowcy dowiedli, że gorąca kąpiel ma mnóstwo właściwości, o których nie możemy zapomnieć!

Po pierwsze, jeżeli w naszym domu znajduje się wanna wolnostojąca (akrylowa lub inna – znaleźć je możemy na przykład na stronie tego sklepu: https://polimat.com.pl/wanny/wanny-wolnostojace), to powinniśmy z niej korzystać, ponieważ przyjemna ablucja jest dokładnie tym, co niekiedy jest nam potrzebne do zaśnięcia. Ciepła woda sprawia, że nasze mięśnie się rozluźniają, a my sami nieco relaksujemy. To z kolei doprowadza do tego, iż dużo łatwiej jest nam później zasnąć, a dobry sen to właśnie to, czego potrzebujemy w walce ze stresem.

Po drugie, owa ciepła woda sprawia, że dużo lepiej się nam odpoczywa. Rozluźnienie mięśni i przyjemna kąpiel będzie dokładnie tym, co jest nam potrzebne do walki ze stresem. Będziemy mogli wtedy ustabilizować oddech, a jeżeli dodamy do wody szczyptę soli morskiej, nasze nozdrza uraczą się przyjemnym zapachem, a zatoki odzyskają nieco potrzebnego nawilżenia. W ten sposób nie dojdzie już do hiperwentylacji, a nasze mięśnie zyskają nieco ożywczego, potrzebnego do życia tlenu.

Po trzecie, dobra kąpiel może poprawić zdrowie naszego serca. Ciepła woda sprawia, że krew krąży szybciej i lepiej, a wspomniane już głębokie oddechy poprawiają ukrwienie. Do tego dochodzi wzmocnienie krążenia, a także odporności.

Same pozytywy z brania ciepłej kąpieli

Oprócz wymienionych wcześniej rzeczy, kąpiel wspomaga również zdrowie mięśni, a także uspokaja nieco gospodarkę hormonalną. Leżenie w ciepłej wodzie jest do tego bardzo przyjemne, pamiętać należy tylko, by kąpiel nie była zbyt gorąca, bo nie tylko się poparzymy, ale również możemy uszkodzić sobie skórę. W wodzie nie można też leżeć zbyt długo – od pięciu do dziesięciu minut w zupełności wystarczy, rzecz jasna, z myciem się.

Jeżeli chodzi o sklepy, Polimat wanny ma naprawdę na wysokim poziomie, a wybór jest niebagatelny. Warto przejrzeć, jak wygląda ich oferta na tej oto stronie: https://polimat.com.pl/. W tym miejscu należy się zastanowić, która wanna najlepiej pasowałaby do ogólnego wystroju naszej łazienki, a także do tego, jakie mamy zapotrzebowanie na kąpiele. Czasami wystarczy mała wanna narożna, żeby sprawić, byśmy byli szczęśliwi!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ