Listwy stalowe jako eleganckie wykończenie ściany i podłogi

0
2086
Listwy stalowe jako eleganckie wykończenie ściany i podłogi

Wybranie odpowiedniego materiału na podłogę czy też właściwe otynkowanie ścian jest oczywiście ważne. Nie zapominajmy jednak o tym, że równie wysokiej jakości powinny być drobne elementy wykończeniowe. To one zadecydują o tym, czy cała nasza praca nie pójdzie na marne, prezentując efekt, który nie tylko będzie cieszył oko, ale także zapewniał dodatkową ochronę. Dlatego przy zabezpieczeniu narożników ścian czy podłogi warto wykorzystać profile stalowe.

Dlaczego warto wybrać stalowe listwy wykończeniowe?

Stal ma ogromną liczbą zalet, a wśród nich szczególnie zwraca uwagę wytrzymałość. Wykorzystując listwy stalowe przy wykańczaniu wnętrza możemy mieć pewność, że wzmocnione lub połączone nimi elementy będą solidne, szczególnie jeśli będziemy się trzymać instrukcji montażu. Dodatkowo do ich produkcji używa się wyłącznie najlepszej stali nierdzewnej, dzięki czemu nie musimy obawiać się korozji. W związku z tym stalowe listwy możemy z powodzeniem wykorzystywać w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności, takich jak łazienki czy kuchnie. Wilgoć w żaden sposób im nie zaszkodzi.

Listwy stalowe są na tyle trwałe, że dobrze znoszą nawet trudne warunki atmosferyczne. Możemy je zastosować do elementów znajdujących się na zewnątrz budynku, ponieważ ani wahania temperatury, ani silne słońce w żaden sposób ich nie uszkodzą. Intensywne użytkowanie nie sprawi, że zaczną się odkształcać, zatem inwestując w nie, gwarantujemy sobie ochronę na długie lata.

Jednocześnie listwom stalowym nie da się odmówić elegancji. Choć na pierwszy rzut oka może się wydawać, że bardziej naturalnie wyglądają modele drewniane, to jednak stal nadaje wnętrzu surowy, nowoczesny wygląd. Jeśli na dodatek pomieszczenie jest utrzymane w industrialnym stylu, to zyskujemy spójną, bardzo efektowną całość.

Szeroki wybór listew wykończeniowych znajdziemy na https://pawotex.com/katalog/.

Do czego wykorzystać profile stalowe?

Na rynku znajdziemy listwy w wielu kształtach, a co za tym idzie – o zróżnicowanym przeznaczeniu. Listwy stalowe mogą służyć chociażby jako ochrona narożników ścian, a więc miejsc, które szczególnie są narażone na wszelkie ubytki. Z pewnością każdemu z nas przynajmniej raz zdarzyło się uszkodzić ścianę chociażby przy przenoszeniu mebli. Kątownik stalowy zabezpieczy tę część domu, sprawiając, że będzie ona odporna nawet na silne uderzenia.

Stalowe listwy sprawdzą się również doskonale do wypełniania szczelin dylatacyjnych w ścianach i podłodze. Nie musimy się martwić, że po ich zamontowaniu posadzka nie będzie pracować i przez to stanie się mniej funkcjonalna. Budowa profili przeznaczonych do tego zadania jest skonstruowana tak, by zapewnić większą stabilność, a przy okazji modne, ładne wykończenie. By dopełnić efekt, warto też zamontować stalową listwę progową.

Wykańczając schody – zarówno te wewnątrz budynku, jak i na zewnątrz – również warto skorzystać ze stalowych listew. Będą doskonałym zabezpieczeniem, jednocześnie maskując ewentualne mankamenty na poziomie budownictwa. Wybierając sprawdzone produkty mamy pewność, że listwy nie będą rdzewieć, a opady, nawet te intensywne, w żaden sposób ich nie naruszą.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ