Kiedy wezwać pogotowie zamkowe?

0
1415
Kiedy wezwać pogotowie zamkowe

Nawet najlepszy zamek z czasem może zacząć się zacinać, a w końcu całkowicie zablokować. Zdarza się, że tracimy przez to możliwość dostania się do własnego mieszkania, a zwykle dzieje się to wtedy, kiedy najbardziej nam się spieszy. Wtedy często jedynym rozwiązaniem jest wezwanie pogotowia zamkowego. Podpowiadamy, co warto wiedzieć i jak przygotować się do wizyty ślusarza.

Jak działa pogotowie zamkowe?

Zgodnie z nazwą, pogotowia zamkowe to całodobowa usługa świadczona przez wiele zakładów ślusarskich. Polega na przyjeżdżaniu na miejsce wskazane przez klienta i otwieraniu zablokowanego zamka w drzwiach lub samochodzie. Oczywiście ślusarz nie wykona takiej usługi na każde żądanie – musi mieć dowód, że klient jest uprawniony do wejścia do danego lokalu czy auta. Jeżeli mamy klucze, a problemem jest zablokowany zamek, to często może wystarczyć. W przeciwnym wypadku konieczne może być okazanie dokumentu potwierdzającego meldunek lub własność lokalu albo wizyta właściciela.

Jakie usługi wykonuje pogotowie zamkowe?

Najważniejszą usługą wchodzącą w zakres działania każdego pogotowia zamkowego jest oczywiście otwieranie zablokowanych zamków. Oprócz tego niektóre firmy, takie jak https://zamki.sos.pl/ oferują naprawę i wymianę na miejscu. Warto wiedzieć, że dobry ślusarz jest w stanie otworzyć zablokowany zamek bez uszkadzania drzwi, a często także bez zbędnego hałasu. Bywa też jednak, że konieczne jest użycie nieco bardziej inwazyjnych metod, jak rozwiercanie zamka. Niezależnie od tego, w najgorszym wypadku czeka nas wymiana wkładki, a rzadziej zamka – natomiast drzwi powinny zostać nienaruszone.

Koszty usług pogotowia ślusarskiego są różne, w zależności od miasta, a często także pory wykonania usługi. Prawdopodobnie więc więcej zapłacimy nocą, w dużym mieście, niż w środku dnia w niewielkiej miejscowości.

Najlepiej jest starać się nie dopuszczać do takiej sytuacji, odpowiednio dbając o zamek i reagując na pierwsze niepokojące objawy. Warto też mieć zapasowy komplet kluczy u zaufanych sąsiadów lub rodziny – wtedy dostaniemy się do domu nawet w razie ich zgubienia.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ