Który grill ogrodowy wybrać?

0
8157
grill ogrodowy

Zakup odpowiedniego grilla ogrodowego wymaga trochę czasu, ponieważ w sklepach możemy znaleźć wiele ich typów. Każdy zainteresowany kupnem musi porównać wady i zalety każdego grilla, by dobrać grill odpowiedni dla siebie. Jaki więc grill ogrodowy kupić?

Zakup grilla ogrodowego powinien zacząć się od wyboru grilla stacjonarnego lub przenośnego.

Grill ogrodowy stacjonarny zajmie dużo miejsca w naszym ogrodzie oraz jego postawienie wiąże się z tym, że będzie w nim już na stałe. Jego postawienie z pewnością doda uroku ogrodowi. Grill stacjonarny cechuje się trwałością, dlatego zakup tego grilla to z pewnością inwestycja na lata.

Grill ogrodowy przenośny to wybór dla fanatyków rodzinnych spotkań w plenerze. Taki grill zabierzemy ze sobą wszędzie, a największą zachętą jest jego przystępna cena. Jego wadą jest jego niska odporność na warunki na dworze – podmuch wiatru może obalić grill.

Grille ogrodowe dzielą się na rodzaje źródeł energii wykorzystywanych do przyrządzenia jedzenia. Do wyboru mamy grille węglowe, grille gazowe i grille elektryczne.

Do grilla węglowego użyjemy węgla drzewnego w postaci brykietu lub naturalnej bryły. Dzięki dymowi wytwarzanemu podczas obróbki termicznej jedzenie ma wyjątkowy smak. Wadą takiego grilla jest czas, który potrzeba na rozpalenie.

Grill gazowy używa propanu lub gazu ziemnego. Różne rodzaje tego grilla również pozwalają nam wybrać czy chcemy, by jedzenie było ogrzewane bezpośrednio lub pośrednio (poprzez ogrzewanie elementów grilla). Zaleta takiego grilla to natychmiastowe rozpalenie. Niestety grill gazowy nie może się pochwalić charakterystycznym smakiem grilla węglowego, lecz z pewnością jest to zdrowsza opcja.

Grill elektryczny jest opcją głównie dla osób, które chcą swoje dania przygotować w swoim domu. Jest praktycznie identyczny w użytkowaniu jak grill gazowy, jedyną różnicą jest brak płomienia w grillu elektrycznym. Taki grill należy podpiąć do prądu, co często wyklucza spotkania w plenerze, a podpięcie w ogrodzie wymaga najczęściej posiadania dłuższego przedłużacza.

Podczas zakupu grilla ogrodowego należy pamiętać o rusztach, które możemy dokupić lub znaleźć w zestawie, dzięki którym żywność może być opiekaną równomiernie bez naszej ciągłej uwagi.

Każdy grill ogrodowy posiada swoje zalety i wady, a wybór takiego grilla to sprawa indywidualna. Cenowo natomiast najlepiej wypada grill przenośny węglowy, a najdroższej wyjdzie nas zakup grilla gazowego, lecz dzięki jego jakości, różnych rodzajów grillowania oraz łatwości w obsłudze zdobędzie sobie wiele fanów.

[Głosów:2    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ