Najlepsze doniczki na balkon

0
3692
doniczka
fot: pixabay.com

Doniczki są piękną ozdoba balkonu i ogrodu. To niepozorny dodatek, który nada aranżacji odpowiedni charakter. W sklepach ogrodniczych wybór doniczek jest przeogromny. Często nas to. Przytłacza i nie wiemy, na co się zdecydować. Jakie doniczki będą najbardziej odpowiednie na balkon?

Zobacz też: http://trzypion.pl/doniczki-na-kwiaty-i-ziola-rodzaje/

Zanim zdecydujemy się na zakup doniczki zastanówmy się, jakie kwiaty chcemy w nich zasadzić i gdzie chcielibyśmy je umiejscowić.

Doniczki wiszące

Dla tego typu doniczek niezbędne będzie specjalne mocowanie, na którym je zawiesimy. Zazwyczaj dostępne jest również w sklepach ogrodniczych w dziale z doniczkami. Trzeba przymocować je stabilnie do ściany bądź elewacji budynku. Zadbajmy o to, by zwisające rośliny nie blokowały przejścia, w przeciwnym wypadku stale będziemy je potrącać i uszkadzać przechodząc. Zwróćmy uwagę, aby wybrane przez nas doniczki były wytrzymałe na wpływ czynników zewnętrznych jak wysokie temperatury czy deszcz. Lepiej zainwestować w doniczki lepszej jakości, by nie przebarwiły się od słońca czy popękały. Sprawdźmy czy łańcuszki na których wiszą są naprawdę mocne i wytrzymają nawet silniejsze podmuchy wiatru. Uchwyty do roślin wiszących wykonane ze sznurków metodą makramy choć piękne, nie sprawdzają się na zewnątrz. Sznurek nasączony deszczówką szybko się przebarwia i wygląda nieestetycznie.

Doniczki do zawieszenia na balustradzie balkonu

Rozwiązaniem, jakie często możemy zaobserwować na balkonach są specjalne doniczki, zawieszane na balustradach. Do wyboru mamy podłużne doniczki tzw. korytka, w których doskonale się sprawdzają pelargonie i okrągłe doniczki na drobniejsze kwiaty. Przed zakupem sprawdźmy mocowanie, czy jest stabilne. Doniczka nie powinna mieć luzu po założeniu, powinna przylegać do balustrady na sztywno, bez możliwości przesuwania się. Stabilne donice zapewnią bezpieczeństwo nie tylko naszym roślinom, ale przede wszystkim przechodniom, którzy mogliby poważnie ucierpieć, gdyby donica się zsunęła podczas większego wiatru. Jeśli mimo stabilnego przypięcia nadal się obawiamy, zawsze może zawiesić donicę od wewnątrz.

Przeczytaj też: http://www.estellefashion.pl/wozki-transportowe-schoeller-allibert-wsparcie-dla-twojego-biznesu/

 

[Głosów:1    Średnia:4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ