Meble do domu

0
2179
Meble do domu

Meble skandynawskie i prowansalskie jest to ostatni krzyk mody. Te białe kolory, ten zimowy i elegancki klimat pozwalają nam cieszyć się modnym wystrojem. Typowym obrazkiem i tym co kojarzy nam się z tymi stylami są biała witryna oraz biblioteczka. Konsola do przedpokoju jest częstym dodatkiem do typowych ”inspiracji” wnętrzarskich, jakie można znaleźć w Internecie. Jasne meble nadają wielkiej harmonii oraz swoistej estetyczności w pomieszczeniu. A na tym nam najczęściej zależy projektując swoje wnętrza. W końcu to w domu spędzamy najwięcej czasu.

Gdzie można się zaopatrzyć w meble skandynawskie?

Skandynawskie oraz prowansalskie meble można kupić naprawdę w wielu miejscach. Najczęściej osoby wybierające meble udają się do sklepów stacjonarnych. Można dzięki temu osobiście zobaczyć, ocenić, dotknąć, jak i wymierzyć każdy mebel z osobna. Idąc do sklepu meblowego stacjonarnego możemy poradzić się ekspedientów na temat mebli i tego co najlepiej będzie nam pasowało. Jeżeli chodzi natomiast o sklep internetowy – dzisiaj już praktycznie każdy sklep stacjonarny posiada swoją stronę internetową. Zamawiając cokolwiek z Internetu możemy mieć pewność, że prawo nas chroni. Mamy prawo do ewentualnego zwrotu towaru zakupionego w ciągu czternastu dni. Przedsiębiorstwo meblowe ma obowiązek natomiast zwrócić nam zapłacone przez nas pieniądze.

Meble skandynawskie i prowansalskie – jakie powinny być?

Meble powinny być bardzo solidne. Najlepsze meble skandynawskie, jak i prowansalskie muszą być zrobione na przykład z litego drewna. Dzisiejsze ”sklejki” nie są wytrzymałe. Zaopatrują się w nie zazwyczaj osoby, które nie mają zbyt dużo pieniędzy na zakup mebli do domu. Prawdziwy styl skandynawski charakteryzuje się zarówno minimalizmem, jak i prostotą. Jeżeli chodzi o odpowiedni dobór barw wszelkich mebli, akcesoriów oraz ścian – powinny być one utrzymane w chłodniejszych odcieniach. Nie oznacza to jednak wcale, że wnętrza te są zimne i nie zachęcają do przebywania w nich. Wręcz przeciwnie.

Biała witryna
Biała witryna ze sklepu meblarnia.com.pl

Skąd można czerpać inspiracje do tworzenia skandynawskiego wystroju?

Jeżeli mamy ochotę na zmianę swojego wystroju na skandynawski albo prowansalski, możemy wszelkich inspiracji poszukać na przykład w Internecie. Jest niezliczona ilość pomysłów. Różni ludzie mają tak wielką wyobraźnię, że trudno jest czasami zdecydować się na konkretne meble. Oprócz Internetu mamy także możliwość znalezienia odpowiedniego dla siebie wystroju w najróżniejszych magazynach wnętrzarskich. Tak projektanci wysyłają zdjęcia swoich pomysłów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ