Ogradzamy naszą posesję. Co oprócz ogrodzenia PCV jest warte uwagi?

0
1698
Ogradzamy naszą posesję. Co oprócz ogrodzenia PCV jest warte uwagi?

Ogrodzenie działki możemy wykonać na kilkanaście różnych sposobów. Wszystko zależy od naszej pomysłowości oraz zasobności naszego portfela. Poniżej prezentujemy wam kilka najczęściej spotykanych typów ogrodzeń.

Kamień i drewno wciąż w modzie

Podstawowe surowce, takie jak drewno czy kamień, wciąż są chętnie wykorzystywane do produkcji ogrodzeń. Wszystko zależy od tego, jak dużą mamy działkę i jak bardzo chcemy ukryć się przed wścibskimi sąsiadami. Mur kamienny będzie spełniał taką właśnie rolę. Potężny i majestatyczny będzie pasował do każdego domu. Dzięki temu nie tylko daje on poczucie bezpieczeństwa, ale także bardzo ładnie prezentuje się. Do budowy muru kamiennego najlepiej wykorzystać lokalne surowce. Świetnie pasują do tego skały magmowe, piaskowce czy wapienie. Szczególnie dwa ostatnie nie są jednak bardzo odporne na warunki atmosferyczne, ale dają nam duży walor dekoracyjny. Przemawia za nimi chociażby przyjemna w dotyku powierzchnia, czy ciepły kolor.  Największą trwałość zagwarantują nam natomiast granit, kwarcyt, bazalt, czy sjenit. Budowę muru kamiennego powinniśmy rozważać, gdy mamy do ogrodzenia dużą działkę. W innym przypadku takie rozwiązanie może przytłoczyć nasz ogród i pozbawić domowników komfortu. Dlatego zupełnie inną opcją jest drewniany płot. Nie izoluje on nas tak bardzo od reszty, a w dodatku prezentuje się bardzo ładnie. Najczęściej tego typu ogrodzenie wykonuje się z drzewa sosnowego lub świerkowego. Wymagają jednak regularnej konserwacji i malowania, co ma chronić je przed wpływem działania warunków atmosferycznych.

Metal i ogrodzenia PCV – czym się różnią?

Jeśli nie podobają nam się konstrukcje kamienne bądź drewniane, możemy zastanowić się nad płotem metalowym. Jego najtańsza wersja to siatka rozpięta na metalowych słupkach. Bardziej estetyczna i o wiele droższa jest opcja z metalowymi przęsłami wykonanymi w kuźni. Zdobienia wykonane przez kowala dodadzą ogrodzeniu uroku. Poza tym nie będziemy musieli w żaden sposób konserwować przęseł.  Podobnie będzie, gdy zdecydujemy się na zakup ogrodzenia PCV.  Konstrukcje wykonane z polichlorku winylu są bardzo trwałe i odporne na warunki atmosferyczne. Doskonale imitują drewno czy metal, dzięki czemu są chętnie wybierane przez klientów. Koszt ogrodzenia PCV także jest niewielki. Na tej stronie dowiesz się więcej http://www.firmaskowronski.pl/. Możesz chociażby sprawdzić, jaki byłby koszt inwestycji, gdybyś zdecydował się na tego typu płot. Co więcej, sztachety wykonane z PCV można malować na dowolny kolor, co daje nam bardzo duże możliwości w tym zakresie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ