Mieszkanie na wynajem czy condohotel?

0
2739
Mieszkanie na wynajem czy condohotel

W poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie, czy lepiej zainwestować w mieszkanie na długoterminowy wynajem czy raczej warto zainteresować się mieszkaniem w systemie condo, znaleźć można pewnie zwolenników i jednej i drugiej opcji. I choć nie można określić z całą pewnością, że jedna opcja wygrywa z drugą, należy wyciągnąć odpowiednie wnioski. Przyjrzyjmy się zatem temu, z czym wiąże się każda z opcji.

Mieszkanie na wynajem w wersji standardowej polega na udostępnieniu własnej przestrzeni mieszkalnej określonej osobie lub osobom. Wynajmujący opłacają czynsz oraz wnoszą comiesięczne, z góry ustalone kwoty za wynajem, w okresie ustalonym w zapisach umowy najmu. Wynajmujący musi jednak odpowiednio przygotować mieszkanie, doglądać je w trakcie wynajmu i sprawować ogólną pieczę nad jego użytkowaniem. Wiadomo przecież, że nieodpowiedzialni najemcy przysporzyć mogą raczej kłopotów, niż radości.

Mieszkanie w systemie condohotelu zdaje się generować nie tylko większe zyski – wynajmowane na krótsze okresy czasu przez różnorodnych klientów pozwala na egzekwowanie większych kwot w stosunku miesięcznym, aniżeli można by było mówić o wynajmie długoterminowym. Mieszkanie w systemie condo zarządzane może być przez operatora hotelowego, przez co wynajmujący nie musi borykać się z problemami związanymi z poszukiwaniem najemców, rezerwacjami i pobieraniem należności za wynajem. Wynajmujący otrzymuje bowiem comiesięczne określone wpływy finansowe, budując swój aktualny kapitał.

Coraz większa popularność condohoteli w Polsce sprawia, że i zainteresowanie nimi rośnie. Tendencja ta utrzymuje się zarówno wśród wynajmujących, jak i najemców. Condohotel jest atrakcyjną formą inwestycji i ciekawym sposobem na komfortowy nocleg. Nic więc dziwnego, że coraz częściej wygrywa ze standardową opcją długoterminowego wynajmu mieszkania. I choć dedykowany jest raczej turystom i osobom podróżującym biznesowo, takich w Polsce nie brakuje. Tym samym system condo niejednokrotnie nie ma równych w starciu z klasycznymi hotelami. Wygrywa nie tylko na cenę, ale również na stale podwyższany komfort.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ