Ile można zarobić na condohotelu?

0
2775
Ile można zarobić na condohotelu?

Condohotel utożsamiany jest z inwestycją dewelopersko-hotelarską, w skład której wchodzą mieszkania i lokale zakupione zarówno przez osoby prywatne czy przedsiębiorców. Wszyscy właściciele powierzchni o pdowywyższonym standardzie, uczestnicząc w systemie condo, udostępniają przestrzeń pod wynajem – najczęściej na krótkie okresy. Ceny wynajmu nie są wygórowane, przez co stają się dużo bardziej atrakcyjne dla podróżujących, pragnących znaleźć nocleg na dobę lub dwie, zrobić przerwę w wyjątkowo długiej i męczącej podróży czy po prostu dla tych, którzy oczekują odrobiny intymności podczas wyjazdu. Bo choć condohotele pracują na podobnych zasadach jak standardowe hotele, ich komfort jest zdecydowanie większy.

Przyjmuje się, że zakup atrakcyjnie położonego lokalu czy mieszkania w systemie condo to wydatek rzędu kilkuset tysięcy złotych. Inwestycja ta jednak szybko się zwraca – szczególnie wówczas, gdy lokal bierze udział w zarządzaniu systemem prowadzonym przez operatora hotelowego. Uczestniczy wówczas w całym systemie rezerwacyjnym, generując stałe i atrakcyjne zyski.

Nie bez powodu przyjęło się, że inwestycja w condohotel może być bardziej korzystna, niż ulokowanie kapitału na rachunkach oszczędnościowych w bankach czy na lokatach.

Szacuje się, że zyski z uczestnictwa w systemie condo sięgać mogą kilku, a nawet kilkunastu procent. Ważnym czynnikiem jest również to, że właściciele nieruchomości w condohotelu nie muszą indywidualnie szukać potencjalnych wynajmujących. Tym wszystkim zajmują się profesjonaliści, zarządzający całym systemem rezerwacji.

Goście korzystający z usług condohoteli wybierają te miejsca głównie ze względu na komfortowe warunki wynajmu i atrakcyjne ceny. Nierzadko interesuje ich również swego rodzaju intymność, nie do osiągnięcia w standardowych hotelach.

Zainteresowanie condohotelami rośnie jednak nie tylko z punktu widzenia podróżnych i turystów. Coraz więcej inwestorów zainteresowanych jest zakupem lokalu funkcjonującego w takim systemie właśnie. Realne zyski kuszą.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ