Mieszkanie w stanie surowym czy pod klucz?

0
1625

To właśnie nieruchomości z rynku pierwotnego cieszą się największym zainteresowaniem. Wszystko dlatego, że powstają zgodnie z nowoczesną sztuką budownictwa, w dogodnych lokalizacjach, ale również dają szerokie możliwości ich wyposażania zgodnie z własnymi potrzebami oraz oczekiwaniami. Deweloperzy oferują nowe mieszkania w stanie tzw. deweloperskim albo takie, które zostają już urządzone „pod klucz”. Dobrze jest poznać różnice w wykończeniach oferowanych nieruchomości, by wybrać najlepszą dla siebie opcję.

Mieszkania w stanie deweloperskim

Inwestorzy, którzy zdecydują się na mieszkanie w stanie deweloperskim, zgadzają się jednocześnie na urządzenie wszystkich przestrzeni. Bez względu na to, gdzie wybudowane jest osiedle, czy są to mieszkania w Lublinie, a może w Poznaniu bądź Warszawie, deweloperzy zawsze oferują podobny standard.

Mieszkania w stanie deweloperskim mają wstawione drzwi i okna, posiadają wszelkie podłączenia, patrząc na elementy elektryczne czy hydrauliczne. Nabywca nie może jednak liczyć na wykonanie podłóg, wykończenie łazienki czy urządzoną kuchnię. To zadanie należy wyłącznie do niego.

Mieszkanie w stanie deweloperskim ma jedną, podstawową zaletę. Jest zazwyczaj nieco tańsze aniżeli to już urządzone. Należy jednak brać pod uwagę, że jego cena nie jest ostateczna. Aby takie mieszkanie nadawało się do komfortowego użytkowania, należy je jeszcze wykończyć. To wydatek co najmniej kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Mieszkania pod klucz

Ci, którzy planują nabyć swoje własne „M”, mają jeszcze do wyboru tzw. mieszkania pod klucz. To takie nieruchomości, które całkowicie urządza deweloper, a inwestor może się do takiego wnętrza od razu wprowadzać. To całkowicie nowe nieruchomości, ale już wykończone. Wyposażona zostaje kuchnia, łazienka, położona zostaje podłoga, a ściany są już wygładzone i pomalowane. Co ważne, deweloper uzgadnia wszelkie szczegóły prac wykończeniowych wraz z nabywcą mieszkania, daje mu najczęściej wybór kilku opcji, które różnią się nie tylko stylem czy jakością materiałów, ale też ceną.

Dla kogo są idealną opcją takie mieszkania? Lublin, Kraków, Szczecin czy stolica i każde inne miasto oferują tego rodzaju nieruchomości dla określonej grupy klientów. To przede wszystkim ci, którzy nie mają czasu na samodzielne wykończenie mieszkania albo nie potrafią odnaleźć się jako projektanci własnego „gniazdka”.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ