Nie kupuj w ciemno – poznaj najlepsze marki produkujące tkaniny do wnętrz

0
19292
tkanina

Choć na pierwszy rzut oka nie zawsze zauważamy, ile różnych tkanin składa się na wystrój danego wnętrza, warto poświęcić odrobinę uwagi i dostrzec, że w istocie w każdym pomieszczeniu znajduje się co najmniej kilka różnych tkanin pełniących funkcje nie tylko dekoracyjne, ale również praktyczne. Nie da się urządzić i wyposażyć domu czy mieszkania bez wykorzystywania dużej ilości różnych materiałów. Teoretycznie jest to wykonalne, jednak końcowy efekt nie będzie zadowalający ani od strony estetycznej, ani ze względu na komfort użytkowania pomieszczenia. 

Jakie zasłony sprawdzą się w sypialni?

Zaczynając od sypialni, nie można sobie wyobrazić jej bez łóżka. Na łóżku zaś jest pościel. Niezależnie od tego, czy kupujemy gotowe komplety, czy szyjemy ze specjalnie wybranych i dobranych materiałów, zawsze zwracamy uwagę na kolory, wzory i tekstury tkanin, z których wykonana jest pościel. Wszak od nich zależeć będzie komfort naszego snu i jakość nocnego odpoczynku. Drugim istotnym elementem wyposażenia sypialni są zasłony: grube i nieprzepuszczające światła pozwolą nam zaciemnić na noc sypialnię, by żadne światło nie mąciło naszego snu. 

Załony w salonie

Zasłony obecne są również w salonie, tam jednak pełnią częściej funkcję estetyczną. Z tego względu mogą nie być tak ciemne i grube jak w sypialni. Na rynku dostępne są tkaniny z różnych materiałach, w bogatej ofercie wzorów i całej palecie barw. Można więc wybrać coś, co będzie pasować do naszych wnętrz i gustów. Czy będą to żywe kolorystycznie geometryczne wzory, czy nowoczesne, nieregularne nadruki dżungli, które ożywią nasz salon? A może raczej zwiewne, pastelowe firanki przywodzące na myśl letniskowy domek na wsi? Możliwości są wręcz nieskończone. 

Kanapa jest meblem, który bez tkaniny się nie obejdzie – wszak musi być czymś obita. Tapicerstwo to sztuka, która po trochu wymiera, a po trochu wraca do łask i cieszy się coraz większą popularnością. Możliwość całkowitego spersonalizowania swojej kanapy poprzez wybór odpowiedniej tkaniny tapicerskiej daje wolność, której nie sposób porównać z wolnością wyboru spośród istniejących już, stworzonych przez sklepowych projektantów propozycji. Choć mają oni i gust i wiedzę niezbędną do projektowania mebli, które sprawdzą się w wielu różnych wnętrzach, może okazać się, że nam bardziej odpowiadałoby coś odważniejszego, niespotykanego, całkowicie oryginalnego. 

Co z kuchnią i salonem?

Nie można również zapomnieć o kuchni czy jadalni, gdzie tkaniny obecne są nie tylko pod postacią bawełnianych ściereczek do wycierania rąk i mokrych naczyń, ale również jako obrus i serwety. Te pierwsze pełnią dwojaką funkcję – dekoracyjną i ochronną, obydwie równie istotne. Nie sposób wyobrazić sobie eleganckiej kolacji albo wielkanocnego śniadania przy gołym stole, albo stole nakrytym kolorowym obrusem w kwiatki. Z drugiej strony stół, a zwłaszcza jego blat wymaga pewnej ochrony: istnieją czynniki, które bardzo szybko i łatwo mogłyby uszkodzić drewniane blaty. Należą do nich zarówno plamiące płyny, takie jak wino czy buraki, jak i gorące obiekty, na przykład garczki czy kubki z herbatą. 

Jak widać, pozory mylą. Wiele jest w każdym domu tkanin i wyrobów tekstylnych, a ich obecność jest nieodzowna dla każdego dobrze urządzonego i funkcjonalnego wnętrza. Warto więc zainwestować czas i pieniądze w poszukiwanie najlepszych tkanin i materiałów na wykonanie tekstyliów do naszego domu. 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ