Morski styl w pokoju dziecka

0
5221
Morski styl w pokoju dziecka

Morski styl to modny pomysł na aranżację pokoju dziecięcego. Sprawdza się zarówno w wersji dla chłopca, jak i dziewczynki. Jak urządzić pokój dziecka w marynistycznym stylu, by był przytulny, sprzyjał zabawie i nauce?

Morski styl to modny pomysł na aranżację pokoju dziecięcego. Sprawdza się zarówno w wersji dla chłopca, jak i dziewczynki. Jak urządzić pokój dziecka w marynistycznym stylu, by był przytulny, sprzyjał zabawie i nauce?

Dwa kolory

Biel i błękit to kwintesencja aranżacji w stylu morskim. Te dwa kolory wzajemnie się uzupełniają, tworząc harmonijny i ponadczasowy wystrój wnętrza.

– Kolor biały i niebieski to idealne zestawienie dla pokoju ucznia – twierdzi ekspert serwisu www.DOM.pl – Biel kojarzy się z czystością i porządkiem, dodatkowo uspakaja i wycisza. Morski błękit natomiast sprzyja koncentracji i pozwala na jasną komunikację. Połączenie tych dwóch kolorów pomaga w nauce, jednocześnie nie utrudniając zasypiania po jej zakończeniu. Wypełniając wnętrze światłem, biel i błękit wprowadza radość do pokoju malucha.

Kolor biały i niebieski stosuje się zarówno na ścianach, jak i w wyposażeniu. Kolor niebieski jednak na dużych powierzchniach ścian może wywołać poczucie wyobcowania, dlatego też należy stosować go z umiarem. Białe ściany mogą być urozmaicone niebieską tapetą z marynarskim motywem, przyklejoną na fragmencie powierzchni, np. pod skosami, jeśli pokój dziecka jest na poddaszu. Częstym rozwiązaniem jest również tworzenie tapetą funkcjonalnego podziału na strefy, oddzielając część sypialnianą od miejsca do nauki czy zabawy.

Świetnym pomysłem na dekoracje pokoju dziecka są również naklejki ścienne. Na białych ścianach doskonale prezentować się będą niebieskie motywy morskie.

Dodatki i dekoracje w morskim stylu

Mnóstwo możliwości aranżacyjnych daje zastosowanie morskich dekoracji i dodatków w pokoju dziecka, który powinien być nie tylko funkcjonalny, ale i wesoły. Zamiast tradycyjnego pudełka na zabawki można ustawić drewnianą skrzynię, kryjącą podwodne skarby. Stojące na półkach modele okrętów zachwycą każdego chłopca, a dziewczynki z pewnością zaopiekują się złotą rybką czy stworzą kącik dla pluszowych małych syrenek.

– Jedną z bardziej pomysłowych, ale i funkcjonalnych dekoracji, jakie znaleźć można w dziale Inspiracje w serwisie www.DOM.pl jest półka wykonana z wiosła. Przymocowane doń haczyki pozwalają zawiesić na niej worek z kapciami czy nawet tornister po powrocie ze szkoły – podpowiada ekspert serwisu. – Innym, ciekawym rozwiązaniem jest obudowa łóżka w kształcie łódki czy baldachim nad łóżeczkiem dla dziewczynki, przypominający rozpięty żagiel.

W pokoju dziecka warto zaaranżować miejsce na przechowywanie własnych pamiątek przywiezionych z podróży. Muszelki znalezione nad morzem, flagi państw, które dziecko odwiedziło z rodzicami, pocztówki i zdjęcia przedstawiające wakacyjny relaks. Wakacje to same miłe skojarzenia, warto je przywołać nawet w roku szkolnym.

Tkaniny dekoracyjne

Tkaniny dekoracyjne dają duże możliwości w budowaniu morskiej stylistyki w pokoju dziecka. Wspomniany przez eksperta www.DOM.pl żagiel-baldachim to tylko jedno z wielu rozwiązań. Zasłony w kotwice czy rybki, morskie fale na dywanie czy specjalne girlandy imitujące oflagowanie statku pirackiego to najprostsze dekoracje, które pomogą stworzyć nam morski wystrój. Nie zapominajmy również o pościeli – ta z motywem morza dostępna jest w wielu wariantach. Po posłaniu łóżka, styl marynistyczny przywołają dekoracyjne poduchy ułożone na łóżku.

Bawiąc uczyć

Styl morski w pokoju dziecka pobudza wyobraźnię młodego domownika i chęć poznania świata. Marzenia o podróżach warto zacząć od zapoznania się z mapą świata, wiszącą na ścianie. Osiągnięcie celu podróży ułatwi znajomość stron świata, a te najlepiej wskaże nam kompas. Znajomość układu gwiazd przyda się każdemu marynarzowi, dobrze więc zacząć od oglądania ich przez lunetę, ustawioną przy oknie.

Ciekawe książki o morskiej faunie i florze, opowieści marynarzy czy piratów, atlas świata i globus – to wszystko pomoże rozwijać pasję naszego dziecka, którą pogłębią wakacyjne podróże i weekendowe wypady za miasto.

Ciekawe inspiracje z zakresu aranżowania wnętrz znajdziecie również na http://www.dom.pl/inspiracje

[Głosów:3    Średnia:4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ