Inwestycje na wybrzeżu Costa Blanca

0
3197
Inwestycje na wybrzeżu Costa Blanca

Artykuł przygotowany we współpracy z http://iberiahome.pl/.

Któż z nas nie chciałby mieszkać, lub przynajmniej mieć posiadłości w Hiszpanii nad Morzem Śródziemnym? Prawie każdy o tym marzył, jednak jeszcze do niedawna marzenie to wydawało się poza zasięgiem nawet najbardziej zamożnych Polaków. Obecnie jednak sytuacja zmieniła się o 180 stopni – ceny nieruchomości w tym niezwykle atrakcyjnym turystycznie regionie spadły do takiego poziomu, że coraz więcej naszych rodaków dom na Costa Blanca traktuje nie jako niedoścignione marzenia, ale bardzo realny cel.

Costa Blanca to po hiszpańsku „Wybrzeże Białe”. Nazwa ta dotyczy regionu w okolicach miasta Alicante. Długość Wybrzeża Białego to 244 km zlokalizowane we Wspólnocie Autonomicznej Walencji. Zwyczajowo Costa Blanca dzieli się na rejon północny i południowy. Jakie są największe atuty tego regionu? Przede wszystkim rozległe i malownicze kąpieliska, m.in. słynne Calpe i Benidorm a także ciepły, przyjazny klimat, który panuje tu przez okrągły rok. Właśnie z tego powodu region ten jest tłumnie odwiedzany przez turystów.

Turyści bardzo szybko zakochują się w Costa Blanca, wiele osób, które odwiedziło to miejsce nie chce go opuszczać, lub przynajmniej jak najszybciej do niego wrócić. Jak się okazuje wcale nie jest to takie trudne – ceny nieruchomości w tym regionie, mimo że podawane w euro a nie w złotówkach okazują się być niewiele wyższe od tych, z jakimi mamy do czynienia w prestiżowych lokalizacjach Warszawy i innych rodzimych metropolii. Dwupokojowe mieszkania w Alicante możemy nabyć już za kilkaset tysięcy złotych, w sprzedaży znajdują się również apartamenty, często o oszałamiającym standardzie, a nawet obszerne wille.

Zakup nieruchomości na Costa Blanca nie musi wcale oznaczać, że zamieszkamy tam na stałe – możemy potraktować ją jako rezydencję wakacyjną, lub wynajmować turystom. Atrakcyjność tego regionu jest niepodważalna i trudno sobie wyobrazić, że w najbliższym czasie liczba odwiedzających go urlopowiczów spadnie. Pieniądze wydane na nieruchomość mogą więc w szybkim tempie nam się zwrócić. Jest również bardzo prawdopodobne, że wyjątkowo niskie ceny apartamentów i domów na Wybrzeżu Białym to krótkotrwała anomalia i że w najbliższych latach zaczną dynamicznie rosnąć. W tej sytuacji naprawdę warto skorzystać z okazji.

costa

Proces zakupu nieruchomości w tym malowniczym, hiszpańskim regionie nie jest dużo bardziej skomplikowany niż zakup domu w Polsce. Na rynku znajduje się wielu pośredników oferujących pomoc w tym temacie, możemy również skorzystać z portalu takiego jak http://iberiahome.pl/ , dzięki któremu otrzymamy dostęp do bardzo licznych ofet.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ