Na co zwracać uwagę przy malowaniu pomieszczeń?

0
1950
Na co zwracać uwagę przy malowaniu pomieszczeń?

Malowanie nie jest prostym zadaniem, szczególnie dla osób, które nie zajmują się na co dzień tego typu pracami. Prace malarskie można wykonać samodzielnie, jednak mona je także zlecić wyspecjalizowanej ekipie, która zrobi to szybko i starannie. Usługi malarskie Poznań to szansa na uniknięcie przeciągającego się remontu i uzyskanie starannego malowania ścian wewnątrz domu czy mieszkania.

Malowanie Poznań – samodzielnie czy z ekipą?

Wiele osób zastanawia się, czy wybrać samodzielne malowanie, czy jednak wynająć w tym celu wyspecjalizowaną ekipę malarzy. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Malowanie na własną rękę z pewnością jest tanie, właściwie musimy pokryć jedynie koszt materiałów. Aby malować wnętrza należy jednak posiadać odpowiednią ilość czasu wolnego, a także umiejętności.

Malowanie wydaje się bowiem proste, jednak w rzeczywistości takie nie jest i efekt końcowy uzyskany przez laika może okazać się nieciekawy. Ekipa malarska wykona pracę szybko i sprawnie, odpowiednio przygotuje ściany, doradzi w doborze farby zapewniającej odpowiednie krycie. Jeśli sami nie znamy się na tych sprawach, warto skorzystać z oferty na usługi malarskie Poznań i tym samym zaoszczędzić sobie dawki zbędnych nerwów.

Przygotowanie ścian do malowania

Przed przystąpieniem do malowania niezwykle ważne jest odpowiednie przygotowanie ścian. Przed malowaniem należy oczyścić ściany wodą z dodatkiem mydła malarskiego, natomiast grzyby, zawilgocenia muszą być bezwzględnie usunięte. Często konieczne jest nawet częściowe skucie tynku i zastosowanie preparatów grzybobójczych. Jeśli stara farba się łuszczy a podłoże jest chłonne, może się okazać, że należy usunąć stare pokrycie lub chociaż zagruntować ściany – jest to pracochłonne zadanie, jednak wpływa na jakość ponownego malowania.

Farby – czy rozcieńczać?

Błędem wykonywanym przez wielu z nas często jest rozcieńczanie farby. Zabiegu tego w szczególności nie wymagają farby akrylowe lub lateksowe, które wystarczy jedynie przemieszać i można od razu pokrywać nimi ściany. Rozcieńczenia mogą jednak wymagać farby, które zgęstniały na skutek niewłaściwego przechowywania. Warto jednak pamiętać, że do rozcieńczania farby należy stosować rozcieńczalniki zalecane przez producenta – inaczej efekt jaki uzyskamy, może nie do końca nas zadowalać.

Pokrywanie ścian – Usługi malarskie Poznań

Malowanie Poznań to zadanie pracochłonne, przy którym nie ma zbyt wiele czasu na odpoczynek lub przerwy. Ściany należy pokrywać kolorem równomiernie. Nie powinno się malować części ściany i powracać do niej za jakiś czas – można wtedy uzyskać nieestetyczne smugi i odbicia, które będą widoczne w zależności od kąta padania światła. Warstwy koloru nie połączą się ze sobą, jeśli będziemy malowali ściany „na raty”. Podobnie warto zwracać uwagę na ilość farby nakładanej na ścianę. W każdym miejscu pokrycie powinno być równomierne, aby nie powstawały przebarwienia, a kolor ładnie się ze sobą łączył. Zbyt mała ilość farby może natomiast skutkować przebijaniem poprzedniego koloru i niestarannym pokryciem – te defekty często widoczne są dopiero po wyschnięciu malowanej powierzchni.

Ile warstw farby?

Bolączką wielu osób jest niepewność odnośnie tego, ile warstw farby należy nałożyć na ścianę. W przypadku dobrze przygotowanej powierzchni zwykle wystarczy jedna warstwa, ponieważ nowoczesne farby cechują się dobrym kryciem. Jeśli jednak poprzedni kolor przebija czy zauważamy niedociągnięcia, można zastosować druga czy nawet trzecią warstwę. Warto sprawdzać zalecenia producenta, dostępne na opakowaniu – tam znajdziemy informację, ile warstw farby można zastosować na ścianie.

Źródło: https://kominki.ratur.com.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ