Sprawdzone propozycje tapet do kuchni

0
2309

Każda kuchnia niewątpliwie zyskuje wizualnie po zastosowaniu efektownie zaprojektowanej tapety. Jakie tapety do kuchni są najbardziej sprawdzone i najczęściej wybierane? Trzeba w tym miejscu zauważyć, że w ciągu ostatnich kilkunastu lat Polakom bardzo skrystalizował się gust dotyczący nowoczesnego dekorowania wnętrz. Na zmywalne tapety kuchenne  nie wybieramy już nieco topornych imitacji ceglanego muru czy też nudnych, geometrycznych form, ale propozycje bardziej dopracowane technicznie i wizualnie. Tapety sprawdzą się w kuchennych wnętrzach pod warunkiem, że będziemy wykorzystywali motyw szeroko związany ze zjawiskami kojarzącymi się z jedzeniem jako najprzyjemniejszą formą spędzania wolnego czasu. To tylko drobny szczegół, bo znaczenie ma także kolorystyka, zastosowanie typografii oraz elementów graficznych.

Tapeta może nadać styl w kuchni

To nie jedyna jej funkcja. Dekoracyjne aspekty mają tutaj największe znaczenie. Dobrze jest także zwrócić uwagę na to, by kuchnia dzięki tapecie stała się bardziej przytulna i przyjazna dla nas oraz naszych gości, jeśli lubimy ich przyjmować także tam. Najpopularniejsze motywy na tapetach kuchennych przybierają postać między innymi:

– kwiatowych wzorów

– naczyń kuchennych

– imitacji powierzchni betonowych

– etykiet w stylu retro od produktów spożywczych

– kratek i pasów w różnych połączeniach kolorystycznych

– kompozycji mozaikowych

– rozwiązań typograficznych, np. w postaci słów związanych z kuchnią, w delikatnej oprawie graficznej

Każda kuchnia może stać się jedyną w swoim rodzaju!

Tapety w kwiatowe wzory świetnie odnajdą się we wnętrzach utrzymanych w klasycznym klimacie, gdzie stawia się na wiekowe, drewniane meble, noszące w sobie ślady historii danej rodziny. Z kolei tapety animowane sprawdzą się zarówno w małych kuchniach, jak i tych, które połączone zostały w jedną przestrzeń wraz z jadalnią. Trzeba przyznać, że zmywalna tapeta do kuchni jest świetną inwestycją. Nawet, jeśli pojawią się na niej plamy spowodowane sąsiedztwem garnków, w których na co dzień gotujemy, wszelkie zabrudzenia da się łatwo usunąć wilgotną ściereczką z niewielką ilością detergentu. Czasami wystarczy jedynie odrobina wody.  Zawdzięczamy to winylowej warstwie z której stworzone są niemal wszystkie tapety kuchenne w sklepie internetowym 4wall.pl. Jedynym miejscem w którym nie powinny być stosowane tego typu dekoracje to źródło bieżącej wody. Kilka kropel nie uszkodzi nam tapety jednak kiedy każdego dnia woda będzie dostawała się w miejsce łączenia pojedynczych pasów tapety – wtedy może ona ulec uszkodzeniu. W takich przypadkach warto pokryć ścianę warstwą laminatu, która sprawi, że tapeta kuchenna staje się jeszcze bardziej odporna na zmywanie oraz wszelkie zabrudzenia.

Artykuł powstał we współpracy ze sklepem z tapetami 4wall.pl, który specjalizuje się w sprzedaży tapet ściennych oraz innych dekoracji do wnętrz.

[Głosów:3    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ