Na co zwrócić uwagę wybierając dewelopera?

0
2176
Na co zwrócić uwagę wybierając dewelopera?

Kupując nowe mieszkanie, nabywca nieruchomości ma dwie możliwości. Pierwszą z nich jest zakup nowego mieszkania od dewelopera, a drugą zakup lokalu z drugiej ręki na rynku wtórnym. Jako że deweloperzy w Krakowie oferuje bardzo szerokie spektrum lokali różnego rodzaju, a rynek wtórny także jest dość mocno rozbudowany, panuje tutaj solidna konkurencja. Sprawia to, że klient może mieć wobec dewelopera spore wymagania. Przed zakupem nowego mieszkania, warto wcześniej zastanowić się nad tym, jakiej firmie deweloperskiej się zaufa. Aspektów, na które należy wcześniej zwrócić uwagę, jest co najmniej kilka. Najważniejszym z nich jest renoma i doświadczenie dewelopera, które dadzą rękojmie tego, że cała inwestycja zostanie przeprowadzona w sposób całkowicie poprawny, jeśli chodzi o kwestie formalne.

Jest to niezwykle ważne, gdyż rynek nieruchomości, a zwłaszcza rynek związany z nowo powstającymi inwestycjami ma to do siebie, że przed firmami, które na nim działają, stawiane są liczne przeszkody biurokratyczne. Tylko doświadczony deweloper jest w stanie sprawnie sobie ze wszystkim poradzić i zapewnić, że inwestycja powstanie na czas, a także że nie wystąpią w czasie jej realizacji żadne problemy z własnością gruntu, podziałem działek lub chociażby budową okolicznej infrastruktury, która jest zależna od miasta – czyli podłączenie wszystkich mediów. W tym kontekście najlepiej, aby krakowski deweloper dysponował już szerokim portfolio i mógł pochwalić się różnymi, zrealizowanymi na terenie danego miasta inwestycjami. 

Deweloperzy w Krakowie a jakość używanych materiałów

Niezwykle istotną kwestią jest to, jakich materiałów używa deweloper podczas wykańczania swoich inwestycji. Dotyczy to nie tylko materiałów związanych z elementami wykańczania wnętrz, ale także podstawowych materiałów budowlanych, takich jak beton, pustaki, pokrycie dachowe lub okna zewnętrzne. Bardzo istotna jest także jakość elementów instalacji elektrycznej, wodnej i ciepłowniczej. Ze względu na wysoką konkurencję większość deweloperów w Krakowie dba o takie detale, jednak kupując mieszkanie od mało znanej firmy, która jest stosunkowo nowa na rynku, istnieje ryzyko, że w tym zakresie wystąpią pewne niedociągnięcia. Dlatego też bardzo ważne jest, aby kupować mieszkania od deweloperów, którzy zrealizowali już na terenie danego miasta lub w innych lokalizacjach podobne inwestycje, które można fizycznie zobaczyć i zweryfikować, jaką jakość oferuje konkretna firma. 

Deweloper w Krakowie a obsługa sprzedażowa klienta 

Wybierając dewelopera, warto zwrócić także uwagę na tak prozaiczny aspekt, jak profesjonalizm w bezpośredniej obsłudze klienta. Firmy, które dbają o jakość swoich inwestycji, dbają także o to, by działy handlowe oraz pracownicy obsługujący bezpośrednio klientów zachowywali się w pełni profesjonalny sposób, a klienci mogli mieć możliwość uzyskania wszystkich, niezbędnych informacji na temat danej nieruchomości. Jeśli w tej materii wystąpią niedociągnięcia, bardzo prawdopodobne, że sama nieruchomość, także może je posiadać.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ