Nowoczesne oświetlenie w łazience. Co warto wybrać?

0
1970
Nowoczesne oświetlenie w łazience. Co warto wybrać?

Łazienka jest miejscem, które powinno, a nawet musi kojarzyć się z miłym i relaksującym klimatem. Aby to osiągnąć, niezwykle ważne jest zastosowanie odpowiedniego oświetlenia, które pomoże ten efekt uzyskać. Jak to zrobić? Na jakie modele postawić i gdzie je zamontować? Odpowiadamy na wszystkie pytania!

Nowoczesne oświetlenie łazienkowe i sekrety jego piękna

Oświetlenie łazienkowe tworzy oprawę całej aranżacji, która nadaje wnętrzu niepowtarzalny charakter. Aby było ono jednak efektowne, musi składać się z dwóch części – głównej oraz dodatkowej. Częścią główną nowoczesnego oświetlenia łazienkowego jest źródło światła zamontowane przy samym suficie, które powinno równomiernie oświetlać całą łazienkę. Częścią dodatkową są z kolei różnego rodzaju kinkiety, czy też  taśmy LED.

Poza oświetleniem głównym w postaci choćby plafonu łazienkowego, niezwykle ważnym jest to, by odpowiednio oświetlić strefę umywalkową , a dokładniej lustro wiszące nad armaturą. Wszystko to ze względu na fakt, iż jest to strategiczne miejsce dla każdego z domowników. To właśnie tam dzieci szykują się do szkoły, a dorośli do pracy lub na wyjście. W tym wypadku opcji do wyboru jest wiele. Można postawić na efektowne kinkiety, a także lampy sufitowe wieszane przy tafli szkła. 

Wprowadź przyjemny nastrój do swojej łazienki

W dzisiejszych czasach łazienka powinna nam służyć również do relaksu. Jeszcze kilka lat temu montaż dodatkowych źródeł światła nie był traktowany jako standard, co w nowoczesnym podejściu wydaje się nie do pomyślenia. Tymczasem delikatne, dekoracyjne oświetlenie pomoże wyciszyć się po ciężkim dniu pracy. Wystarczy je zamontować pod wanną, we wnękach lub ewentualnie na półkach. Jeżeli umieścimy je blisko estetycznych elementów wyposażenia, uda nam się uwydatnić ich urodę, a jednocześnie odwrócić uwagę od ewentualnych wad pomieszczenia.

W łazience liczy się przede wszystkim komfort i możliwość swobodnego wykonywania ruchów. Wszystko to, co zagraża takiej atmosferze, należy wyeliminować. Z tego też względu odradza się montaż zwisających nisko lamp, które kończą się na wysokości wzroku.

Możliwości jest mnóstwo, a więc nie ogranicza Cię absolutnie nic! Nowoczesne oświetlenie łazienkowe nada wnętrzu niepowtarzalnego uroku. Szeroki wybór oświetlenia łazienkowego znajdziesz w sklepie z lampami i oświetleniem Elampki.pl. Użyj fantazji i wybierz modele lamp, które spełnią Twoje oczekiwania! Powodzenia!

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ