Na co zwrócić uwagę, wybierając wiszące oświetlenie LED?

0
1393
Na co zwrócić uwagę, wybierając wiszące oświetlenie LED

Wiszące oświetlenie LED to nowatorskie rozwiązanie, które dopiero od niedawna znajduje się na rynku. Jednak uniwersalność, estetyka i funkcjonalność sprawia, że bardzo szybko znalazło ono zastosowanie w wielu domach, przestrzeniach komercyjnych i instytucjach publicznych. Wiszące oświetlenie LED daje mnóstwo możliwości w zakresie doboru lamp do własnych preferencji. Na co zwrócić uwagę podczas wyboru?

Lampy zwisające LED

Wiszące oświetlenie LED – ze względu na różnorodność wyboru – z powodzeniem znajdzie swoje zastosowanie zarówno w nowoczesnych wnętrzach, jak i tradycyjnych pomieszczeniach. Wszechstronność tego rodzaju oświetlenia powoduje, że jest ono świetnym dodatkiem aranżacyjnym do wnętrza o różnym przeznaczeniu, np. jadalni, kuchni, salonu lub sypialni. Co więcej, za pomocą paru prostych technik można uzyskać albo efekt dekoracyjny, albo funkcjonalny poprzez punktowe oświetlenie, podkreślające poszczególne elementy pomieszczenia.

Lampy wiszące LED cechują się również energooszczędnością, co dodatkowo wpływa pozytywnie na środowisko i rachunki za prąd. Ponadto, ten rodzaj żarówek jest w zupełności bezpieczny dla zdrowia, choćby dlatego, że nie zawiera szkodliwych pierwiastków.

Lampy zwisające LED

Jako profesjonalny sklep z oświetleniem LED doskonale wiemy, jakie lampy wiszące sprawdzają się w pomieszczeniach naszych klientów. Właśnie dlatego w szerokiej ofercie mamy wyłącznie lampy najwyższej jakości o oryginalnym designie, który spełnia Twoje potrzeby i oczekiwania.

Dlaczego warto wybrać lampy wiszące LED?

Wiszące oświetlenie LED wykorzystuje technologię, która pozwala odbierać wytworzone ciepło podczas świecenia żarówki. W efekcie jest utrzymywana odpowiednia temperatura diody, co zabezpiecza ją przed przegrzaniem i uszkodzeniem. Rezultatem zastosowania takiej technologii jest dłuższa żywotność oświetlenia LED w porównaniu do tradycyjnych żarówek.

Oświetlenie wiszące LED czy plafony sufitowe?

Plafony sufitowe to rodzaj oświetlenia, który został wykonany (najczęściej!) w formie płaskiego klosza. Od lamp wiszących odróżnia je to, że są montowane tuż przy suficie. Plafony sufitowe LED są równie często używane w oświetleniu wnętrz, zwłaszcza tych, które charakteryzują się niższym sufitem.

plafony sufitowe LED

Co ciekawe, plafony sufitowe LED są często wykorzystywane w łazience, ponieważ wyróżniają się one skuteczną ochroną przed wodą, parą wodną i wilgocią. Ponadto, takie zabezpieczenie sprawia, że z plafonów korzysta się również w przygotowaniu oświetlenia na zewnątrz.

Na co zwrócić uwagę, wybierając oświetlenie wiszące LED?

Zanim skompletujesz zestaw oświetlenia wiszącego LED, zwróć uwagę na następujące elementy:

  • energooszczędność żarówki,
  • odporność na przegrzanie,
  • regulacja natężenia światła,
  • zabezpieczenie przed wodą,
  • zabezpieczenie przed czynnikami zewnętrznymi,
  • barwa świecenia żarówki,
  • kształt i jakość wykonania.

Korzystając z powyższej listy, uchronisz się przed niewłaściwym zakupem! Co więcej, zyskasz pewność, że wybrane przez Ciebie oświetlenie wiszące LED spełni swoje zadanie w Twoim domu lub mieszkaniu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ