Od budowy domu po montaż osłon tarasowych i balkonowych

0
1769
Od budowy domu po montaż osłon tarasowych i balkonowych

Budowa własnego domu to ważny moment dla każdego człowieka. Możemy wybierać w stylach, projektach, kolorach i różnorakich dodatkach, tak by wybudowany dom, był domem naszych marzeń. Budowa domu wymaga od wykonawcy, doboru najlepszej jakości materiałów. Sam początek budowy rozpoczyna się od wylania fundamentów, chociaż obecnie fundamenty stawia się też z betonowych bloczków. Następnie stawiane są ściany, wylewane są stropy, kładziona jest więźba dachowa, wcześniej stawiane są kominy.

Kolejnym etapem budowy jest położenie dachu, wstawienie okien, dalej instalacja wodociągowa; instalacja CO; elektryka. Dom w zasadzie powinien być ocieplony, chociaż nie zawsze jest to wykonywane od razu.

Po zamontowaniu wszystkich instalacji, w zależności od zasobności portfela wykonawcy, stawiane są ściany z płyt gipsowo-kartonowych albo ściany zostają otynkowane. Ściany z płyt kartonowo-gipsowych są rozwiązaniem tańszym i szybszym w montażu niż tynki maszynowe.

Wydawać by się mogło, że budowa domu niedługo dobiegnie końca – nic bardziej mylnego. Zostały jeszcze do wykończenia poszczególne pomieszczenia, w których nadal nie mamy: założonych podłóg, parapetów, drzwi wewnętrznych. Kolejną, niezbędną rzeczą do wykonania jest glazura, tzn. położenie płytek w kuchni i łazience, często również w kotłowni. Do wykonania zostało położenie białego montażu i malowanie oraz tapetowanie.

Skoro budowa i wykończenie domu zostało dopięte na ostatni guzik, właściciel może kolejne miesiące zastanawiać się, jak będzie wyglądał jego taras. Tutaj też mamy duże pole do popisu. Zadaszenie tarasowe może być osobnym elementem, niezwiązanym z dachem, ale może też być ciągłością dachu, a co za tym idzie taras zostanie włączony w obrys budynku.

Zagospodarowanie tarasu/balkonu

Taras musi mieć odpowiednia podłogę, która pod wpływem wilgoci nie ulegnie zniszczeniu oraz która nie będzie śliska, gdy na dworze będzie deszczowa pogoda. Aranżacja tarasów nie należy do prostych, tym bardziej że piękne tarasy zaczęły być modne. Współczesny taras to nie tylko stół i krzesła. Dzisiejszy taras to piękne dywany, fotele i huśtawki. Można wybierać spośród bardzo wielu produktów, które w istotny sposób wpływają na piękno, ale i komfort użytkowania tarasu. Bardzo korzystną i często poszukiwana opcją są osłony na taras.

Oprócz tradycyjnych barierek, coraz więcej osób szuka sposobu, który pomoże im zachować spokój i intymność podczas spędzania dni i nocy na tarasie. Duży wpływ na wybór konkretnego produktu, dzięki któremu zasłonimy to co na tarasie najistotniejsze, ma cena. I tak ceny kształtują się bardzo różnie. Produkty tańsze, często wykonane są z mało wytrzymałego materiału, który, mimo że np. wygląda na produkt solidny, traci swój kolor pod wpływem promieni słonecznych.

Produkty osłonowe na balkon i taras

Osłona balkonowa, którą znajdziemy na stronie firmy Schellenberg, jest produktem bardzo dobrej jakości, estetycznie wykonanym i w przystępnej cenie.

Maty osłonowe na balkon i taras pomagają użytkownikowi przede wszystkim zachować intymność – nikt przecież nie lubi być podglądany przez sąsiadów czy przechodniów. Kolejną bardzo istotna rzeczą, na którą zwracają uwagę klienci, dokonując zakupu maty osłonowej na balkon bądź taras, jest ochrona przed nadmiernym hałasem, wiatrem i brudem, który co nieuniknione, dostaje się wszędzie.

Produkty osłonowe na balkon i taras niemieckiej firmy Schellenberg, połączyły w sobie wszystkie najważniejsze cechy, dobrej jakości towaru. Klient może dokonać wyboru maty osłonowej spośród czterech rodzajów.

Pierwszą z nich jest osłona balkonowa BAMBOO – idealna do balustrad, ogrodzeń i balkonów. Optymalnie chroni prywatność; utrzymuje z dala od wiatru, kurzu i hałasu; służy jako dekoracja ogrodu a do tego nie odkształca się pod wpływem warunków atmosferycznych. Osłona BAMBOO wykonana jest z naturalnego Bambusa. Dzięki swojemu niepowtarzalnemu, dalekowschodniemu wyglądowi, tworzy na tarasie ciepły i bardzo oryginalny w swojej prostocie, styl BOHO.

Drugą z oferowanych przez Schellenberg osłon jest osłona balkonowa REED Trzcinowa, wykonana z naturalnej Trzciny. Tak naprawdę, ta osłona również znajdzie swoich zwolenników, wśród osób kochających styl naturalny i zarazem oryginalny.

Trzecia osłona tarasowo/balkonowa, która stylem również idealnie wkomponuje się w taras o wystroju opisanym powyżej, jest mata wiklinowa. Mata wiklinowa WILLOW Wiklinowa, wykonana z wikliny, ze względu na swoją wytrzymałość jest najdroższa, ale niewątpliwie będzie spełniała swoje zadanie przez długie lata.

Czwartą proponowaną osłoną jest osłona balkonowa JAVA. Ta osłona wykonana jest z gęsto tkanych włókien, o różnej kolorystyce. Wybierając ten rodzaj osłonięcia tarasu, decydujemy się na najmniej oryginalny produkt spośród tych, dostępnych. Osłona JAVA mimo wszystko jest produktem bardzo wytrzymałym i idealnym dla osób, które mają taras i nie wiedzą, w jakim stylu go wykończyć.

Właściwości i zastosowanie wszystkich czterech osłon są takie same.

Po wielu miesiącach budowy domu, jego wykańczaniu i urządzaniu, w końcu można rozprostować kości na swoim wymarzonym tarasie, osłoniętym matami firmy Schellenberg.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ