Nowoczesna łazienka w hotelu – o czym należy pamiętać?

0
1471

Wybierając wyposażenie hotelowe, musimy pomyśleć o szeregu preferencji i gustów. Klasyczne meble są wybierane przez wielu projektantów ze względu na ich uniwersalność i wysoki poziom. Dlatego też ekskluzywna stolarka hotelowa wciąż zyskuje na popularności. Odnajduje ona swoje właściwości również w takich przestrzeniach jak łazienki. Estetyka mebli w połączeniu z nowoczesną armaturą może dać zaskakujące efekty.

Kompozycja łazienek hotelowych

Estetyka i funkcjonalność towarzyszy nam od wielu wieków. Wbrew pozorom drewno nie jest materiałem, który jest wyłącznie stosowany w klasycznych wnętrzach. Bez problemu odnajdziemy inne materiały również w pomieszczeniach nowoczesnych. Szeroki wybór odcieni oraz rodzai mebli kontraktowych pozwoli na stworzenie oryginalnych kompozycji. Za ich pomocą możemy wyrazić naszą harmonię z naturą i organiczność projektu.

Jak wybrać meble do łazienki

Zanim wybierzemy meble do łazienek hotelowych, należy przede wszystkim zadbać o wymiary i właściwości, dopiero później o kolorystykę. Z powodu bardzo wysokiej wilgotności powietrza i częstych skoków temperatury, wybrane tworzywo musi zachowywać tolerancję na wodę. Tak zwany skurcz materiału określa, jak bardzo jest on podatny na kurczenie oraz pęcznienie.

Jeżeli chcemy, aby stolarka hotelowa zapewniła nam jak najlepsze meble do naszych łazienek, warto zamówić projekty na wymiar. Dzięki temu nie tylko lepiej zagospodarujemy przestrzeń, ale także uchronimy meble od kontaktu z wilgocią. W tym celu producenci stosują między innymi odsunięcie ścianek tylnych o co najmniej 5mm. Nie powinny one również stać bezpośrednio obok grzejników, ceramiki oraz szkła.

Kolorystyka i design

Wiedząc już jakie meble do łazienki są najlepsze, możemy przejść do wyboru projektu. Różnorodność materiałów może zarówno podkreślić elegancki, klasyczny charakter wnętrza, jak też jego nowoczesność. Wszystko zależy od dodatków i odpowiedniego zestawienia. Warto postawić na kontrastujące elementy, takie jak blaty, czy też płytki w innym odcieniu. Połączenie czerni oraz drewna z odpowiednim oświetleniem daje efekt zindustrializowanego i ciepłego wnętrza. W celu zaś uzyskania eleganckiego efektu można postawić na złote i mosiądzowe dodatki.

Naturalne tworzywa są jest zarówno estetyczne i uniwersalne. Przy odpowiedniej konserwacji mogą ono służyć na przez wiele lat. Warto zdecydować się na profesjonalnych producentów, którzy specjalizują się w stolarce hotelowe. Dzięki temu mamy pewność, że otrzymamy meble o oryginalnym i wysokim wykończeniu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ