Trutki na myszy – rodzaje, korzyści oraz prawidłowe ich stosowanie

0
1509

Gryzonie, takie jak myszy, pojawiające się w naszych domach i ogrodach potrafią  uprzykrzyć nam życie. Niszczą nasze urządzenia i meble, przenoszą choroby, a w dodatku zostawiają swoje odchody. Na szczęście istnieją sposoby, które pozwalają nam zapomnieć o mysim problemie. Jednym z najbardziej popularnych rozwiązań,  jest trutka na myszy.

A co powinniśmy wiedzieć o trutkach na gryzonie? Poznaj rodzaje, korzyści, a także środki ostrożności podczas stosowania środków na myszy.

Rodzaje

W dzisiejszych czasach wybór trutek na rynku jest ogromny. Różnią się konsystencją, a także substancją czynną, która ma za zadanie zwalczać gryzonie. Najczęściej kupowane są  trutki w granulkach oraz w postaci pasty. Do ich wyprodukowania mogą być używane preparaty naturalne (zbożowe), jak i chemiczne. Wybór zależy od osoby zainteresowanej. Trutki na myszy w formie granulatu często spotykamy w piwnicach bloków i na klatkach schodowych. Są bezzapachowe i neutralne w smaku, zmieszane np. z jedzeniem, nie wzbudzają podejrzeń intruza.

O czym należy pamiętać podczas ich stosowania

Przed zastosowaniem trutki należy zlokalizować miejsca, które posiadają ślady aktywności myszy . Mogą to być np. odchody, sierść lub mocz, a także wyczuwalny charakterystyczny zapach. To właśnie w pobliżu takich miejsc należy umieszczać trutki. Najlepiej środek wyłożyć w pobliżu ścieżek, którymi przemieszczają się gryzonie, co pozwoli na bardziej skuteczne pozbycie się intruzów.

Należy pamiętać o prawidłowym rozmieszczeniu preparatu w pomieszczeniach. Środek na myszy powinno się wykładać w odległości od 2 do 3 metrów. Gryzonie poruszają się też często wzdłuż ścian i trzeba pamiętać o tym podczas rozsypywania trutki.

Należy oczywiście bezwzględnie zadbać o odpowiednie oznakowanie, a także zabezpieczenie terenu, na którym chcemy wyłożyć środek na myszy.  Należy je rozkładać w oznakowanych miejscach i specjalnych karmnikach deratyzacyjnych. Dzięki temu zapobiegniemy przypadkowemu zjedzeniu trutki przez psy, koty czy inne zwierzęta.

Trutka na myszy – korzyści

Zaletą trutek na myszy jest to, że skutecznie i szybko  pozwalają na całkowite wyeliminowanie intruzów. Co istotne, aktualnie większość produktów stosowanych do niwelowania problemu z gryzoniami nie przysparza zwierzętom jakichkolwiek cierpień – śmierć następuje nagle i bezboleśnie. Najczęściej ma on miejsce zazwyczaj około 48 godzin od spożycia substancji trującej.

Jak widzimy stosowanie trutek na myszy jest skutecznym i szybkim  sposobem na pozbycie się gryzoni. Musimy jednak pamiętać o odpowiednim i umiejętnym ich stosowaniu. Ważne więc, aby prze użyciem preparatu dokładnie przeczytać załączoną ulotkę, a dopiero później przystąpić do działania.

[Głosów:1    Średnia:1/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ