Nowoczesne podłogi drewniane

0
1688

Wybór odpowiednich podłóg do swojego mieszkania to spore wyzwanie. Warto sugerować się nie tylko wyglądem konkretnego produktu ale również jego korzystnymi właściwościami.

Sporą popularnością cieszą się panele wykonane z tworzywa sztucznego, które do złudzenia przypominają naturalne drzewo. Ich niewątpliwą zaletą jest bardzo niska cena, ale niestety są one mało odporne na uszkodzenia mechanicznie i wilgoć. Nadmierna wilgoć sprawia, że panele zaczynają puchnąć i wyglądają bardzo nieestetycznie.

Do paneli trzeba również dopasować odpowiednie listwy przypodłogowe. Ceny paneli w zależności od modelu i wybranego producenta mieszczą się w przedziale od kilkunastu do kilkuset złotych za metr. Układając panele nie można zapominać również o zastosowaniu specjalistycznego podkładu bądź pianki, które wygłuszają powierzchnię i ją wyrównują.

Doskonałą alternatywą dla paneli są podłogi drewniane, wykonane z wysokiej jakość gatunku drzewa. Wiele osób decyduje się na podłogi sosnowe lub dębowe, gdyż zachwycają one wyglądem i cechuje je trwałość, wytrzymałość i odporność na uszkodzenia. Po upływie czasu podłogę można ponownie wycyklinować i przemalować na dowolny kolor. Cyklinowanie pozwala usunąć drobne uszkodzenia powstałe przez lata użytkowania i przygotowuje powierzchnię do ponownego lakierowania lub malowania.

Do wnętrz urządzonych w stylu minimalistycznym, klasycznym, skandynawskim bądź tradycyjnym doskonale pasują również schody drewniane i drzwi drewniane. Decydując się na drzwi nie można zapominać także aby dopasować odpowiednie klamki, które najczęściej stanowią również element dekoracyjny.

Elementy drewniane w każdym pomieszczeniu sprawiają, że staje się ono przytulne i przyjemne. Zarówno podłogi, drzwi jak i schody występują w wielu różnych kolorach. Warto zamówić tego typu produkty w zaprzyjaźnionej stolarni, gdzie specjaliści wykonają je na indywidualne zamówienie klienta. Montaż w takiej sytuacji zazwyczaj jest całkowicie darmowy.

Najczęściej schody i podłogi są zabezpieczone bezbarwnym lakierem, aby zachować charakterystyczny wygląd drzewa. Od kilku sezonów modne są podłogi, drzwi oraz schody w kolorze białym i szarym, gdyż optycznie powiększają one pomieszczenie i prezentują się bardzo subtelnie i stylowo. Oczywiście aby wyroby drewniane jak najdłużej pozostawały w idealnym i nienaruszonym stanie należy o nie odpowiednio dbać. Do mycia i czyszczenia konieczne jest używanie odpowiednich preparatów chemicznych, które zabezpieczają drzewo i mają delikatny skład.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ