Domy z podpiwniczeniem we współczesnym budownictwie znajdują nadal swoje zastosowanie. Dobrze sprawdzają się w przypadku inwestycji na spadzistych działkach. Są również chętnie wybierane, gdy potrzebna jest większa powierzchnia pomieszczeń, ale warunki zabudowy nie pozwalają na powiększenie powierzchni zabudowy. Jak może wyglądać nowoczesny projekt domu z piwnicą? Zapraszamy na Przyjazną 16.

Dom przy Przyjaznej 16 – projekt domu z piwnicą
Dom przy Przyjaznej 16 – projekt domu z piwnicą 

Funkcjonalny parter, przestronne poddasze – komfortowy projekt domu

Projekty domów z podpiwniczeniem możemy zaobserwować w dwóch wariantach – domów parterowych i domów z poddaszem użytkowym, lub piętrem. Częściej podpiwniczenie projektowane jest w domach z poddaszem użytkowym. Jest to w zależności od potrzeb pełne, lub częściowe podpiwniczenie.

Dom przy Przyjaznej 16, będący w ofercie serwisu GALERIADOMOW.PL, to projekt domu z poddaszem użytkowym o powierzchni 158.67 m². Posiada prostopadłą do drogi kalenicę główną, a w bryle budynku znajduje się garaż na dwa stanowiska.
Wnętrze Przyjaznej 16 jest przestronne w każdym możliwym aspekcie. Otwartą strefę dzienną, zlokalizowaną na parterze, tworzą tu 30-sto metrowy salon i kuchnia ze spiżarnią. W przeszklonym wykuszu jest miejsce na jadalniany stół, a centralnie ulokowany kominek nadaje całości przytulnego klimatu. Spore są również dodatkowe pomieszczenia. Sypialnia i łazienka tworzą z parteru w pełni funkcjonalną i kompletną przestrzeń mieszkalną.

 

Dom przy Przyjaznej 16 – rzut parteru

Pod dachem Przyjaznej 16 znajdziemy ekskluzywną sypialnię małżeńską w stylu master bedroom. Prywatna łazienka i garderoba + 20-metrowa sypialnia to wygoda i spokój codziennego wypoczynku. Poza główną sypialnią mamy do dyspozycji 3 pokoje dla dzieci oraz kąpielowy pokój. Każde pomieszczenie ma dostęp do balkonu, lub dużego okna, przez co poddasze nie sprawia wrażenia przyciasnego, jest słoneczne i dobrze wentylowane. Projekty domów z podpiwniczeniem mają tę przewagę nad domami bez piwnicy, że pomieszczenia gospodarcze, te które należą do mniej reprezentatywnych dla domu, chowają w całości w podziemnej kondygnacji. Cała przestrzeń właściwa domu jest przeznaczona dla jego mieszkańców i w pełni spełnia funkcje mieszkalne, nie użytkowo-magazynowe.

Dom przy Przyjaznej 16 – rzut poddasza

Piwnica i jej liczne zastosowania

Dodatkowa kondygnacja, którą mogą się poszczycić projekty domów z piwnicą, to dodatkowe możliwości i bardzo szeroki zakres zastosowania. Dom przy Przyjaznej 16 w podziemnym segmencie mieści kotłownię, pralnię oraz duże pomieszczenie wielorakiego zastosowania. Pokój o powierzchni 35 m² może być przeznaczony, zgodnie z założeniem projektowym, na domową siłownię lub strefę fitness. Lecz to nie jedyne możliwe zastosowanie podpiwniczenia. Tak duża przestrzeń może być wykorzystana na potrzeby własnej działalności gospodarczej, jako bezpłatna, bezczynszowa siedziba firmy. Może też służyć realizacji własnych indywidualnych pasji. To miejsce w którym z powodzeniem stworzymy salkę prób muzycznych, warsztat ceramiczny, pracownię malarską, czy studio florystyczne. Ile pasji i pomysłów wśród inwestorów, tyle potencjalnych zastosowań znajdzie dodatkowe pomieszczenie w piwnicy.

 

Dom przy Przyjaznej 16 – rzut piwnicy

Nowoczesny, energooszczędny projekt domu

Dom przy Przyjaznej 16, mimo iż jest stosunkowo dużym domem i posiada podpiwniczenie spełnia wymagania, jakim podlegają projekty domów energooszczędnych. Zwiększone parametry termiczne ocieplenia, dodatkowe projekty wentylacji mechanicznej z rekuperacją oraz projekt instalacji solarnej sprawiają, że ogrzanie i eksploatacja budynku nie jest kosztowna. Obsługa całości jest w pełni zautomatyzowana i nie wymaga od mieszkańców żadnego nakładu pracy.

Przy aranżacji zewnętrznej Przyjaznej 16 zastosowano najmodniejszą kolorystykę i stylowe dodatki podążające za aktualnymi trendami w projektowaniu. Stolarka okienna, brama i dach to wykorzystanie stalowych barw w wariancie inox. Białą elewację przełamują ciepłe dodatki w kolorystyce naturalnego drewna, możliwe do uzyskania przy wykorzystaniu kamienia elewacyjnego, lub okładziny drewnianej. Całość harmonizują stalowe balkony, okucia kominowe i rynny w spójnej, jednolitej tonacji.

Dom przy Przyjaznej 16 – projekt domu z piwnicą

Myśląc współcześnie o nowoczesnych domach z reguły mamy przed oczami budynki w stylu tzw. nowoczesnej stodoły. Jednak nowoczesny projekt domu to nie jedynie nowoczesny, nieco ekstrawagancki wygląd zewnętrzny. W tradycyjnej bryle, przy tradycyjnym układzie wnętrza i z tradycyjną piwnicą również może być nowocześnie. Energooszczędny projekt domu, z ekskluzywną sypialnią ,master bedroom, wielofunkcyjną piwnicą, otwarta na pomysły inwestorów – to charakterystyka Przyjaznej 16. Projekt możemy znaleźć na stronach pracowni GALERIADOMOW.PL https://www.galeriadomow.pl/projekty-domow/projekt-dom-przy-przyjaznej-16.html

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ