Minikomputery Nvidia Jetson sprawdzą się wszędzie tam, gdzie niezbędne jest stosowanie zminiaturyzowanych układów scalonych o wysokiej wydajności.
Krótka historia płytek rozwojowych Nvidia Jetson
Nvidia Jetson to nazwa serii mikrokomputerów o wysokiej mocy obliczeniowej. Każdy model wyposażony jest w wydajny procesor zbudowany w architekturze ARM i posiada dedykowaną kartę graficzną wspieraną nowoczesnymi rdzeniami CUDA.
Seria Nvidia Jetson istnieje na rynku od roku 2014 roku, kiedy to ukazał się pierwszy model noszący nazwę TK1. Później na rynku ukazywały się kolejne modele mikrokomputerów amerykańskiego producenta występujące pod nazwami: TX1, TX2, Xavier i Nano. Cechą charakterystyczną dla Nvidia Jetson jest to, że zostały one zaprojektowane z myślą o wspomaganiu aplikacji umożliwiających uczenie maszynowe.
Co wyróżnia płytki z serii Nvidia Jetson?
Nvidia Jetson znajduje uznanie zarówno wśród osób, dla których software development jest już chlebem powszednim, jak i wśród tych, którzy dopiero próbują swoich sił w dziedzinie sztucznej inteligencji lub uczenia maszynowego.
Zintegrowane podejście produktów z Nvidia Jetson zapewnia ich użytkownikom oszczędną pracę. Przykładowo programiści nie muszą raz po raz wpisywać długich linijek kodu – wystarczy tylko, że skopiują zaprogramowany wcześniej plik i umieszczą go w pamięci urządzenia.
Zastosowania minikomputerów Nvidia Jetson
Nvidia Jetson to doskonały wybór do praktycznej nauki programowania, tworzenia software’u dla systemów AI oraz budowy autonomicznych systemów robotycznych. Aplikacje kodowane na mikrokomputerach Nvidia Jetson mogą być także wykorzystywane w sektorze produkcji, dostaw oraz sprzedaży detalicznej i hurtowej.
Co ciekawe, mikrokomputery produkowane przez firmę Nvidia znajdują także zastosowanie w nowoczesnym budownictwie. Wielu hobbystów tworzy przy ich pomocy zaawansowane systemy zarządzania domową automatyką, które zapewniają znacznie więcej możliwości niż porównywalne gotowe rozwiązania dostępne na rynku.
Wydajne procesory ARM stanowiące serce płytek Nvidia Jetson doskonale sprawdzą się także jako fundament niezbędny do budowy wydajnych serwerów sieciowych. Takie minikomputery bez problemu poradzą sobie z obsługą kilku dysków sieciowych o pojemności kilkunastu gigabajtów.
Nvidia Jetson może być także wykorzystywany w zastosowaniach związanych z kryptowalutami – budowy węzłów sieciowych oraz koparek obsługujących algorytmy POS (Proof of Stake). Ich wysoka wydajność umożliwia im bardzo szybkie wykonywanie obliczeń oraz potwierdzanie transakcji zawartych na blockchainie, a relatywnie niski pobór mocy pozwala maksymalizować zyski i nie rujnuje portfela górnika.
Gdzie zakupić produkty Nvidia Jetson?
Mikrokomputery Nvidia Jetson najlepiej kupić w internetowych sklepach autoryzowanych dystrybutorów. Dzięki temu zyskuje się pewność, że nabyte urządzenia nie tylko są całkowicie oryginalne, lecz również w pełni sprawne technicznie. Dodatkowo można liczyć na pełne wsparcie merytoryczne ze strony pracowników danego sklepu, którzy pomogą w pierwszej konfiguracji sprzętu.