O czym pamiętać urządzając dom?

0
2911

Od zawsze marzeniem młodych ludzi było posiadanie własnego kąta. W poprzednim systemie panującym w naszym kraju zdobycie swojego mieszkania było bardzo trudne i wymagało wieloletnich oczekiwań oraz przede wszystkim odpowiednich znajomości. Dziś sytuacja jest nieco łatwiejsza i dzięki kredytom można wejść w jego posiadanie znacznie szybciej. Wiele osób bardzo przywiązuje się do własnych wnętrz i stara się nadać im atrakcyjnego wyglądu, inwestując w nowoczesne meble łazienkowe, kuchenne i przede wszystkim salonowe. Większość jednak decyzję o zakupie poszczególnych sprzętów podejmuje pod wpływem  impulsu, warto natomiast wcześniej stworzyć całą koncepcję.

Stwórz plan działań

Główną wadą braku nieposiadania wcześniej stworzonego planu jest brak konsekwencji w wyborze wyposażenia. Rzadko kiedy w takiej sytuacji poszczególne sprzęty dobrze współgrają ze sobą i zazwyczaj nie tworzą spójnej całości. Nie wystarczy po prostu kupić nowoczesne meble łazienkowe czy kuchenne, aby od razu nasze mieszkanie prezentowało się jak na zdjęciu z magazynu wnętrzarskiego. Wizualizacje w takich gazetach robią na nas duże wrażenie właśnie dlatego, że poszczególne kompozycje zostały dokładnie przemyślane i dobrane w taki sposób, aby dobrze korespondowały ze sobą. Każdy doskonale wie, jak dużym wydatkiem jest zakup nowoczesnych mebli łazienkowych lub tych przeznaczonych do salonu i tylko niewielu może pozwolić sobie na skorzystanie z usługi profesjonalnego dekoratora wnętrz. Nie jest to jednak konieczne, wystarczy dobrze przemyśleć naszą koncepcję aranżacji i stworzyć całościowy plan. Warto wykorzystać do tego jeden z programów komputerowych, który po zaimportowaniu zdjęcia danego pokoju, pozwoli nam na stworzenie wizualizacji poszczególnych ustawień.

Pamiętaj o wszystkich pomieszczeniach

Wiele osób skupia się przede wszystkim na urządzeniu salonu, który jest najbardziej reprezentacyjną częścią domu. Dużo uwagi poświęca się również kuchni, w której spędza się sporo czasu, więc musi być funkcjonalna. Jednak aranżacje pozostałych pomieszczeń często ogranicza się jedynie do zakupu nowoczesnych mebli łazienkowych i wyposażenia korytarza. Należy pamiętać, aby poświęcić im również odrobinę uwagi, jeżeli będą bardzo odstawać od reszty domu, to negatywnie wpłyną na odbiór całości. Jeżeli w pozostałych pomieszczeniach występuje jakiś motyw przewodni, to także powinien być użyty w łazience i korytarzu. Zastosowanie umywalki nakładanej na nowoczesne meble łazienkowe daje szerokie możliwości aranżacyjne.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ