Odzież robocza – wysoka jakość, atrakcyjna cena, szeroki wybór

0
991
Odzież robocza

Odzież robocza to ogół elementów ubioru, z którego korzystają na co dzień pracownicy różnego typu firm – zarówno przedsiębiorstw produkcyjnych, gastronomicznych, usługowych, jak i licznych innych. Często, odzież robocza jest stosowana nie tylko z uwagi na walory estetyczne danego miejsca, ale z uwag na przepisy bezpieczeństwa i higieny pracy. Te ostatnie regulują dokładnie – w jakiego typu zawodach oraz w jakich sytuacjach – należy korzystać z takich elementów odzieży jak wzmocnione buty, specjalistyczne spodnie lub nakrycie głowy. Zapraszamy do lektury, w trakcie której podpowiemy – z jakiego rodzaju odzieży roboczej warto korzystać oraz gdzie można się w nią zaopatrzyć.

Odzież robocza – co warto wiedzieć przed zakupem?

Odzież robocza nie tylko usprawnia przebieg wykonywanej przez nas pracy, ale – co równie ważne – w wielu przypadkach chroni nas przed potencjalnymi wypadkami, których ofiarą moglibyśmy zostać w czasie wykonywania codziennych obowiązków. Dlatego, w wielu zawodach, korzystanie z odzieży pracowniczej to po prostu konieczność.

Z jakich elementów odzieży korzysta się najczęściej? Zaczynając od góry – warto w pierwszej kolejności nakrycia głowy stosowane w różnego typu zawodach. Oprócz kasków i hełmów (zabezpieczających na przykład wykwalifikowanych robotników pracujących na placach budowy) znajdziemy również nakrycia wykonane z miękkich materiałów, których zadaniem jest izolacja termiczna głowy przed niską temperaturą otoczenia.

Bluzy i kurtki robocze to elementy garderoby stosowane chętnie przez osoby pracujące na świeżym powietrzu. W ich doborze istotne jest zwrócenie uwagi na obecność wzmacnianych elementów oraz dodatkowych kieszeni. Te ostatnie powinny być ulokowane przede wszystkim na piersi oraz rękawach.

Spodnie pracownicze są niezwykle pomocne w przypadku pracowników fizycznych, mechaników, pracowników firm remontowych. Duża ilość wzmacnianych kieszeń pozwala przechowywać w nich różne potrzebne w codziennej pracy urządzenia – młotki, prostownice, linijki, ołówki oraz liczne inne.

Rękawice robocze to ta część garderoby, która chroni nasze dłonie przez różnego rodzaju szkodliwymi i niepożądanymi oddziaływaniami. Należą do nich między innymi wysokie lub niskie temperatury, ostre krawędzie, chropowate powierzchnie oraz zabrudzenia – na przykład te powstające w czasie kontaktu z ziemią lub roślinami.

Obuwie pracownicze wykorzystywane jest przede wszystkim w tych zawodach, w których istnieje ryzyko upuszczenia ciężkiego przedmiotu na stopy. W takim wypadku obuwie powinno cechować się solidną konstrukcją, wzmacnianym „noskiem” oraz dużą wytrzymałością na przebicia.

Gdzie kupować odzież pracowniczą?

Wśród firm specjalizujących w dystrybuowaniu odzieży pracowniczej, szczególnie warta polecenia jest firma ABC Cotton, działająca w internecie pod adresem abccotton.pl. Specjalizuje się w hurtowym wyposażaniu dużych przedsiębiorstw w stroje pracownicze. W ofercie firmy znajdziemy między innymi produkty marek takich jak Gildan, Fruit of the Loom, Russell, czy Uneek Clothing. Wyjątkowość oferty ABC Cotton wynika z dodatkowych usług, w których świadczeniu się specjalizuje. Oprócz dostarczania odzieży roboczej (a także firmowej lub reklamowej), oferuje również możliwość naniesienia na jej powierzchnię wybranych przez nas treści – na przykład nazwiska pracownika, logotypu firmy lub innego wybranego wzoru.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ