Płyta indukcyjna a moc przyłączeniowa – jakie warunki trzeba spełnić?

0
25476
Płyta indukcyjna

Płyta indukcyjna to energooszczędne rozwiązanie, z którego korzysta się w wielu domach. W celu zamontowania takiej płyty muszą zostać spełnione jednak odpowiednie warunki. Sprawdźmy, co powinniśmy wiedzieć, nim zdecydujemy się na zakup kuchenki indukcyjnej.

Płyty indukcyjne cieszą się obecnie bardzo dużą popularnością w polskich domach. Zapewniają one wiele korzyści. Oczywiście prezentują się niezwykle nowocześnie i elegancko, ale ich głównym atutem jest przede wszystkim energooszczędność, a także możliwość błyskawicznego gotowania. Mimo że zakup takiej płyty wiąże się ze sporym wydatkiem, to koszta zwracają się bardzo szybko. Jest to więc doskonała inwestycja. W związku z tym nic więc dziwnego, że coraz częściej rezygnujemy z kuchni gazowych na rzecz właśnie bezpiecznych, oszczędnych i gustownych płyt do montażu. Zanim jednak zdecydujemy się na zakup indukcji, powinniśmy dowiedzieć się, jakie warunki powinniśmy spełnić, by montaż był możliwy. Sprawdźmy też, dlaczego moc przyłączeniowa może być jednym z głównych parametrów, jakimi powinniśmy kierować się, wybierając płytę do domu. Co sprawdzi się lepiej? Płyta indukcyjna z regulacją mocy przyłączeniowej, czy może taka o małej mocy?

Płyta indukcyjna w domu i mieszkaniu

Montaż płyty indukcyjnej w kuchni bez wątpienia ma wiele zalet, a z pewnością ułatwi mieszkańcom życie. Okazuje się jednak, że decydując się na kupno indukcji, sprawa wcale nie wygląda tak jasno i klarownie, jak w przypadku innych rodzajów kuchenek. Nie wszędzie bowiem możliwe jest zamontowanie nowoczesnej płyty. Od czego jest to więc zależne? O wszystkim decyduje moc zasilania. Jeśli w jakimś miejscu występuje niska moc przyłączeniowa, to montaż płyty może okazać się niemożliwy. Takie sytuacje zdarzają się najczęściej w blokach i starych kamienicach.

Z pewnością wiele osób zaskoczy fakt, że do niedawna takie kuchnie stosowano przeważnie jedynie w domach jednorodzinnych, gdzie moc przyłączeniowa była wysoka. Do urządzeń tych niezbędny był bowiem prąd o mocy większej niż 230 V. Obecnie sprawy mają się nieco inaczej. Niemniej

W dzisiejszych czasach, kiedy to dysponujemy zaawansowanymi technologiami, podłączenie kuchenki indukcyjnej w miejscach dysponujących niską mocą przyłączeniową jest możliwe i nie powinno sprawić większego problemu. Obecnie dostępne są bowiem specjalnie przystosowane do tego modele. Doskonałym przykładem jest między innymi płyta indukcyjna o małej mocy przyłączeniowej.

Jakie warunki trzeba spełnić przed zamontowaniem płyty indukcyjnej?

Przed zamontowaniem płyty indukcyjnej, koniecznie powinniśmy sprawdzić, czy w naszym mieszkaniu zostały spełnione wszelkie warunki niezbędne do właściwej instalacji. Jakie to właściwie warunki i na co zwrócić uwagę? Warto zaznaczyć, że nie ma się czego bać, ponieważ wystarczy, że mamy odpowiednie przyłącze energetyczne. Oczywiście bardzo istotny warunek to także właściwy sposób montażu. To zagwarantować może jedynie specjalista, dlatego też najlepiej zlecić to zadanie osobie wykwalifikowanej.

Moc przyłączeniowa a wybór odpowiedniej płyty

Wybór odpowiedniej płyty jest kluczowym czynnikiem właściwego dopasowania mocy przyłączeniowej. W różnych budynkach moc ta może być bowiem różna, dlatego też tak istotne jest, by dopasować na tej podstawie odpowiednią indukcję. Doskonałym wyborem będzie bez wątpienia każda płyta indukcyjna firmy Solgaz. Marka ta dysponuje bowiem produktami o dużym zróżnicowaniu. Dzięki temu z pewnością dopasujemy model idealny do naszego domu lub mieszkania.

[Głosów:222    Średnia:2.2/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ