Przegląd rodzajów okien – jakie wybrać?

0
4041
okna
fot. pexels.com

Wybór okien do domu czy mieszkania wcale nie jest takim prostym zadaniem. Dowiedz się, jakie rodzaje okien się wyróżnia i sprawdź, które będą najlepsze do twojego wnętrza!

Zobacz też: http://www.nadwisla.pl/okna-na-wymiar-postaw-na-pcv-i-ciesz-sie-inwestycja-na-lata-uzytkowania/

Okna PCV

Ten typ okien jest w Polsce wybierany zdecydowanie najczęściej. Jedną z ich największych zalet jest to, że wykazują się bardzo dobrymi parametrami technicznymi oraz mają ogromną odporność na substancje chemiczne i czynniki atmosferyczne. Dobrej jakości okna PCV sprawdzą się przez kilkadziesiąt lat, nawet około 30-40. Wiele osób sięga po okna PCV, ponieważ nie wymagają one konserwacji. Wśród okien PCV wyróżniamy klasyczne, tradycyjne, które można spotkać w polskich domach, czyli te z białą ramą. Są również – okna antywłamaniowe oraz z innymi ramami.

Okna drewniane

Po okna drewniane ludzie sięgają rzadziej, niż w przypadku okien z PCV, natomiast nadal można spotkać wielu zwolenników okien drewnianych. Są one przyjazne dla środowiska ze względu na zastosowane drewno (chociaż ta kwestia ma zwolenników, jak i przeciwników, zaznaczających pogłębiający się problem wycinki drzew); cechują się stabilnością, trwałością. To, co odróżnia okna drewniane od tych z PCV to fakt, że prezentują się one solidnie i mają swój charakterystyczny, wyjątkowy klimat, sprawiający, że dom, jak i wnętrze nabierają zupełnie nowego charakteru.

Okna połaciowe, dachowe

Tego typu okna montuje się w dachu na poddaszu (na strychu). Są to okna, które jeszcze do niedawna były bardzo ograniczające dla osób, które chciały zaaranżować i wygospodarować miejsce pod dachem i były zobowiązane do zamontowania tam okna. Otóż jeszcze w niedalekiej przeszłości okna dachowe miały bardzo ograniczoną mobilność, która rzeczywiście mogła być problematyczna i sprawiać kłopoty przy otwieraniu. Obecnie mamy wiele typów takich okien połaciowych, np. okna obrotowe, uchylno-obrotowe, wysokoosiowe, uchylne. Dzięki temu można dopasować je do sposobu aranżacji poddasza i przeznaczenia danego pomieszczenia. Okna połaciowe można również wybrać zarówno jako PCV i jako okna drewniane.

Przeczytaj też: http://www.magazyn-turysty.pl/pierwszy-samodzielny-wyjazd-dziecka-na-wakacje/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ