Poczuj świąteczny klimat w domu i postaw na stylowe dodatki

0
449
Poczuj świąteczny klimat w domu i postaw na stylowe dodatki

Święta zbliżają się wielkimi krokami, zatem czas najwyższy pomyśleć o dekoracjach, dzięki którym poczujecie już ten magiczny klimat. Jednocześnie wcale nie musicie wybierać dodatków, które stoją w dosyć dużej opozycji do słowa „styl”. Może być magicznie i może być świątecznie, a przy tym nadal może być ultra stylowo. Dziś podpowiemy Wam na jakie dodatki postawić.

Styl przez wielkie „S”, czyli drewniane ramki na zdjęcia

W żadnym domu nie może zabraknąć ramek na zdjęcia. W końcu są one kwintesencją rodzinnego klimatu. Oczywiście ramki są też ponadczasowe i trzeba przyznać, że nigdy nie wychodzą z mody, a te wykonane właśnie z drewna doskonale też sprawdzą się w świątecznej aranżacji. W czym tkwi sekret drewna? Na pewno w jego pięknie, wszak słoje oraz sęki tworzą unikalny rysunek, który rzeczywiście jest jedyny w swoim rodzaju. Ale w czym jeszcze? Duże znaczenie ma też symbolika, wszak drewno kojarzy się z trwałymi wartościami rodzinnymi i więzią, która jest silna. Zatem już wiecie, że ramki na zdjęcia to totalne must have. Polecamy modele w kolorze naturalnego drewna, bądź też bielone, które są uniwersalne i pasują do każdej aranżacji. Rzecz jasna tym razem w ramkach nie będziemy umieszczać rodzinnych zdjęć, lecz plakaty czy też obrazki nawiązujące do świąt i tutaj nie mamy na myśli Mikołaja, lecz raczej geometryczne grafiki, choćby reniferów czy też pejzaże świąteczne. Każda ramka na zdjęcia może znaleźć się w innym miejscu. Jedną możecie umieścić w salonie, kolejną w przedpokoju, a jeszcze jedną w kuchni. Ale możecie też przygotować ścianę w ramkach. Wtedy efekt wizualny będzie jeszcze ciekawszy.

Obsypane śniegiem gałązki

Wielu osobom aranżacje świąteczne kojarzą się raczej z mało stylowymi dodatkami. W sumie, gdy pomyślmy o plastikowych figurkach przedstawiających Mikołaja rzeczywiście można odnieść wrażenie, że gustowne takie dekoracje nie są. Ale na szczęście wcale tak nie musi być, wszak możecie postawić na dekoracje, które są kwintesencją dobrego stylu i klasy, a jednocześnie wprowadzają klimat świąt. I tutaj mamy na myśli choćby gałązki obsypane brokatem, które prezentują się niczym obsypane śniegiem. Takie gałązki wystarczy tylko umieścić w dużym wazonie. Możecie wybrać taki w kolorze białym, albo też szklany. Na gałązkach możecie też zawiesić bombki i w ten sposób tworzyć już pierwsze drzewko świąteczne.

Małe, a jakże ważne, czyli poszewki i koce

Gdy zbliżają się święta, jakoś chętniej spędzamy czas pod kocem, relaksując się i popijając gorącą czekoladę. Jeżeli chcecie, aby ta przyjemność była jeszcze większa, możecie postawić na małe, świąteczne dodatki, które będą kwintesencją świątecznej atmosfery. Wystarczy tylko wybrać poszewki w świątecznym wydaniu. Do tego przyda się jeszcze koc, również w takim klimacie. Dzięki temu czekolada będzie smakować jeszcze lepiej, jednocześnie bardzo szybko poczujecie klimat świąt. Oczywiście pamiętajcie, że nie mamy tutaj na myśli poszewek z grafikami Mikołaja, lecz raczej mamy na myśli poszewki z grafiką padającego śniegu, bombek czy gwiazd. W takiej aranżacji na pewno poczujecie się dobrze, tym bardziej, że zyskacie jeszcze więcej przytulności.

Słoik na ciastka z pyszną zawartością

Święta kojarzą się też z pierniczkami, które umieszczamy w puszkach. Ale czas na małą zmianę i tym razem upieczone pierniczki warto umieścić w dekoracyjnym słoiku. Może przedstawiać choćby choinkę. Koniecznie umieśćcie go w widocznym miejscu, choćby na blacie w kuchni czy komodzie i za każdym razem, gdy przyjdzie Wam ochota, sięgnijcie po ciasteczko. Możecie też wybrać zwykły, duży szklany słój i samodzielnie go ozdobić. Do tego przyda się papier samoprzylepny, z którego wytniecie gwiazdki. Następnie powierzchnie słoja możecie też udekorować brokatem w kolorze srebrnym i złotym, a na końcu jeszcze przewiązać go czerwoną i zieloną wstążką u nasady. Oczywiście przypominamy, aby w słoikach umieścić ciasteczka, które samodzielnie przygotujecie. Możecie postawić na ciastka maślane, ale też pierniki udekorowane kropelkami białej czekolady, które obłędnie smakują lekko namaczane w gęstej, gorącej czekoladzie.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ