Podajniki ślimakowe

0
1671

Podajniki ślimakowe to bardzo dobry, a ostatnimi czasy coraz bardziej powszechny sposób na unowocześnienie mechanizmu podawania opału do kotła. Inaczej zwane śrubowymi stanowią urządzenia przeznaczone przede wszystkim do transportu materiałów sypkich, drobnych, miałkich lub ziarnistych, o konsystencji wilgotnej lub suchej. Tego typu sprzęt nie jest przeznaczony do przemieszczania materiałów o właściwościach ścierających takich jak kwart czy piryt, a także łatwo przylepnych do miejsc roboczych urządzenia lub posiadających tendencje do szybkiego twardnienia.

Istnieją różne typy podajników ślimakowych. Występują one w różnych rozmiarach, wielkościach oraz mocach a ich struktura jest zależna od jego wytwórcy. Jednymi z najczęściej wymienialnych są podajniki stalowe i żeliwne. W zależności od potrzeb podajnik stosowany jest do palenia różnego rodzaju materiałów opałowych takich jak eko groszek, węgiel czy zrębki. Podajnik może mieć palenisko o typie kolistym stałym, obrotowym lub prostokątnym. To urządzenie ma za zadanie przekazać gotowy opał do pojemnika przez rurę podajnika aż do komory wypalania w określonych ilościach oraz odstępach czasowych. Proces ten jest planowany regulator. Podajnik stanowi istotną część kotła centralnego ocieplania z dozowaniem automatycznym paliwa typu eko groszek lub miał.

Podajniki ślimakowe stosuje się dzisiaj powszechnie nie tylko w sektorze rolniczym, ale także w magazynach zbożowych, budownictwie i innych istotnych odłamach gospodarki. Będąc przedsiębiorcą działającym w tych obszarach należy zwrócić szczególną uwagę na jakość sprzętu, z którego korzysta nasza firma. Warto w tym miejscu zwrócić uwagę na producentów wyspecjalizowanych w dziedzinie dla nas interesującej. Jedną z nich jest Scutti, oferująca podajniki w różnych wariantach, między innymi ślimakowy, typ CVS czy CNP. Proponują również dostosowanie długości rury do potrzeb indywidualnych klienta. Więcej informacji można uzyskać pod adresem: podajnik ślimakowy od scutti.pl/podajniki-slimakowe/.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ