Worki Big Bag – wszystko co warto o nich wiedzieć

0
2127

W wielu miejscach pracy istotnym elementem wyposażenia są specjalne worki, przeznaczone do składowania w nich różnego typu odpadów. Stosowane są zarówno w magazynach, fabrykach, placach budowy i licznych innych miejscach. Szczególnie chętnie korzysta się z worków zwanych big bag, charakteryzujących się dużą wytrzymałością oraz objętością. Nadają się one do przechowywania zarówno odpadów budowlanych, jak i bardziej niebezpiecznych dla człowieka substancji chemicznych.

Big bag, czyli – niezastąpiony elastyczny kontener

Skąd wynika nadzwyczajna popularność worków typu big bag? Odpowiedzi mogą być różne. Przede wszystkim, należy wskazać na wyjątkowo łatwą obsługę tych worków. Ich napełnianie jest niezwykle proste, a elastyczne kształty pozwalają na dopasowanie się do miejsca składowania. Dzięki temu niezależnie czy korzystamy z worków w magazynie, czy na otwartej, nieutwardzonej powierzchni, będą pasować idealnie.

Worki big bag charakteryzują się także różnymi rozmiarami. Najczęściej występujące to:

  • worki big bag 1500 kg.,
  • worki big bag 1000 kg.,
  • worki big bag 500 kg.

Tak duże rozmiary sprawiają, że worki big bag są niezwykle chętnie wykorzystywane na placach budowy oraz w innych miejscach, gdzie wytwarza się dużą ilość ciężkich odpadów.

Ponadto worki big bag występują w wersji zarówno jednorazowej, jak i przeznaczonej do wielokrotnego użytku. Te pierwsze charakteryzują się współczynnikiem bezpieczeństwa wynoszącym zazwyczaj SF: 5-1, natomiast worki wielokrotnego użytku mają współczynnik SF: 6-1.

Konstrukcja i materiał wykonania worków big bag

Dostępne w naszym kraju rodzaje worków big bag różnią się także kilkoma istotnymi cechami konstrukcji. Przede wszystkim wskazać należy ilość uchwytów występujących u otworu. Dostępne są zatem worki zawierające jeden, dwa lub – rzadziej – cztery uchwyty.

Warto podkreślić, że uchwyty w workach big bag są niezwykle wytrzymałe. Wynika to z prostego faktu; uchwyty, jak i główna część worka, wykonane są z tego samego rodzaju i kawałka materiału. W rezultacie znacząco zwiększa to ich wytrzymałość przy przenoszeniu nawet najcięższych odpadków.

Materiał wykorzystywany do produkcji worków big bag to zazwyczaj tworzywa sztuczne – takie jak polipropylen. Występuje on w dwóch głównych odmianach: powlekane i niepowlekane. Polipropylen powlekany jest stosowany w przypadku składowania materiałów sypkich oraz wytwarzających pyłki. Skutecznie przeciwdziała ich przenikaniu na zewnątrz worka. Ponadto materiał ten jest odporny na wilgoć, praktycznie uniemożliwiając jej przenikanie do wnętrza. Tkaniny niepowlekane to natomiast materiały przepuszczające powietrze, a tym samym pyłki oraz wilgoć.

Gdzie kupować worki big bag?

Wbrew pozorom w worki big bag najłatwiej zaopatrzyć się w internecie. Wśród obecnych na naszym rynku dostawców, warto zwrócić uwagę na magazynuj.pl, specjalizującego się w kompleksowym wyposażaniu magazynów. 

Oprócz worków big bag w ofercie magazynuj.pl znajdziemy różnego typu urządzenia transportowe, wózki i nadstawki paletowe, odbojniki, barierki, regały i szafki, a także liczne inne urządzenia i meble wykorzystywane w magazynach (i nie tylko). Oferta magazynuj.pl jest regularnie aktualizowana i obejmuje najnowocześniejsze sprzęty wykorzystywane w magazynach, także poza granicami naszego kraju.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ