Podłoga doskonale odporna

0
1489
wylewki epoksydowe

Inwestorzy, którzy podejmują się wykończenia albo remontu własnej nieruchomości, stawiają najczęściej na materiały funkcjonalne i praktyczne, dopiero później patrzą na walory estetyczne. Co więcej, dzisiaj producenci poszczególnych elementów wystroju wnętrz oferują nam tak dużo rozwiązań, że z powodzeniem udaje się wybierać takie, które łączą w sobie wszystkie te czynniki.

Podstawą jest podłoga i to na nią warto zwrócić szczególną uwagę. Jeśli inwestor popełni błąd, a podczas użytkowania podłoga nie spełni jego potrzeb, niezbędny będzie kolejny i to generalny remont mieszkania. Wymiana felernej podłogi, to niestety spory kłopot i to nie tylko patrząc na kwestie finansowe, ale i organizacyjne. Właśnie dlatego decyzja o wyborze podstawy urządzenia nieruchomości musi być dobrze przemyślana. Tutaj nie ma miejsca na pomyłki.

Jak wybierać podłogę?

Dobra jakość może być jednocześnie ładna, dopasowana do indywidualnych potrzeb, preferencji i oczekiwań. Podłogę należy dobierać nie tylko względem stylu aranżacji czy własnego gustu estetycznego, ale uwzględniając także parametry techniczne. Podłoga musi być:

– odporna na ścieranie i rysowanie,

– odporna na pękanie,

– odporna na wodę, wilgoć, wysokie i niskie temperatury,

– odporna na duży ciężar,

– łatwa w utrzymaniu czystości.

Biorąc te aspekty pod uwagę, wydaje się, że świetną opcją są posadzki epoksydowe. Żywica dotąd stosowana głównie w zakładach przemysłowych, halach produkcyjnych, warsztatach, garażach czy powierzchniach narażonych na intensywną eksploatację, dzisiaj sprawdza się doskonale również w przestrzeniach prywatnych. Coraz częściej wybierana jest do łazienek, kuchni, a nawet reprezentacyjnych salonów. Wszystko dlatego, że posiada idealne właściwości użytkowe, do tego jest uniwersalna i ponadczasowa, dzięki czemu sprawdzi się w każdym wnętrzu.

Wylewki żywiczne nie są też droższe od innych, standardowych podłóg, jak panele czy płytki. Do tego udaje się ją położyć samodzielnie, zmniejszając tym samym koszty inwestycji. Co więcej, to trafny wybór dla osób, które oprócz funkcji praktycznych podłogi, chcą cieszyć się też walorami estetycznymi. Taka podłoga może stanowić doskonały element dekoracyjny – żywicę można barwić na dowolny kolor albo dodawać do niej drobinki kwarcu, dzięki czemu przepięknie się mieni. Wszystkie te atuty sprawiają, że posadzka tego rodzaju jest wybierana coraz częściej i komponuje się idealnie wraz z obowiązującymi trendami aranżacji prywatnych wnętrz.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ