Powrót do przeszłości, a może przyszłości? – Żarówki Edisona

0
2034
Powrót do przeszłości, a może przyszłości? – Żarówki Edisona

Zapewne większość z nas kojarzy człowieka, który sprawił, że dzisiaj w naszych domach posiadamy sztuczne oświetlenie? Chodzi oczywiście o Thomasa Edisona i jego przełomowe odkrycie, jakim bez wątpienia była pierwsza żarówka elektryczna. Przenosząc się już do czasów obecnych, chcieliśmy przedstawić Państwu Żarówki Edisona, czyli specjalny typ elementów oświetlenia dekoracyjnego, który został nazwany tak na część największego wynalazcy, którego znała Ameryka.

Oświetlenie w stylu retro!

Na początku trzeba zaznaczyć, że istnieje kilka rodzajów Żarówek Edisona, a nazewnictwo tyczy się bardziej całej kategorii niż konkretnego produktu. Są to lampki ozdobne w stylu retro, które jednak z pozwodzeniem mogą pełnić funkcję pełnoprawnego oświetlenia. Nazewnictwo nie wzięło się znikąd. Produkty swoim wyglądem nawiązują do prototypu jarzeniówki wymyślonej pod koniec XIX wieku. W środku Żarówek Edisona umieszczono zawinięty drucik z włókna węglowego. Patent działa na prostej zasadzie, jednak oferuje bardzo efektowny design.

Stylowo, ale i nowocześnie!

Z Żarówek Edisona korzysta obecnie bardzo duża ilość osób, które doceniły ich nieszablonowy wygląd. To bez wątpienia doskonały wybór do designerskich pomieszczeń charakteryzowanych na wnętrza w stylu retro lub industrialny charakter. Możliwości na aranżacje z żarówkami Edisona jest bardzo wiele. Efektowny drucik umieszczony wewnątrz smukłej kopuły wykonanej z cienkiego szkła doda charakteru nawet najprostszym wnętrzom. Będą także idealnym dopełnieniem starannie zaplanowanych stylizacji, gdzie każdy element tworzy cześć większej całości.

Oszczędność energii!

Pomimo rozlicznych zalet w dziedzinie estetyki, na żarówki Edisona warto również zwrócić uwagę od strony technicznej. To trwałe jarzeniówki, które są w stanie świecić bardzo długi czas, zarówno jeśli chodzi o jednorazowe włączenie, jak i trwałość na lata. Wbrew temu, co by się mogło wydawać, Żarówki Edisona są również bardzo ekonomiczne. Klienci chętnie wybierają ten typ, zamiast popularnych energooszczędnych jarzeniówek, które niestety nie grzeszą, jeśli chodzi o estetykę.
Podsumowując, Żarówki Edisona, takie jak np. ta: https://bylight.pl/48-zarowki-edisona to dobry wybór, jeśli chodzi o trzy kategorie. Po pierwsze retro design, który bez wątpienia przekłada się na walory estetyczne. Następnie doskonałe parametry techniczne, zapewniające długowieczność i niską awaryjność. I w końcu – dla wielu najważniejszą zaletę, czyli ekonomiczny sposób użytkownika. Mamy podejrzenia, że to właśnie tych trzech funkcjonalności oczekiwalibyśmy od żarówek w naszym mieszkaniu – zatem nie ma się nad czym już zastanawiać!

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ