Profesjonalna przecinarka do glazury spełni oczekiwania fachowca

0
1793
Profesjonalna przecinarka do glazury spełni oczekiwania fachowca

Profesjonalny sprzęt umożliwia szybką i precyzyjną pracę na różnych płaszczyznach. Także w glazurnictwie cięcie płytek wymaga odpowiedniego sprzętu. Co najlepiej sprawdzi się w ręku glazurnika?

Przecinarka ma wiele oblicz

Kładzenie płytek wymaga od człowieka dokładności. Klej musi być nałożony odpowiednio grubo, płytki zaś muszą być równo zarówno w poziomie, jak i pionie. Nie obędzie się więc bez odpowiednich narzędzi. Najbardziej istotną rolę pełnią przecinarki do glazury. To one pozwalają na szybkie docięcie płytki wzdłuż wcześniej narysowanej linii. Maszynka posiada koło tnące, które wykonuje proste nacięcia umożliwiające łatwe przełamanie płytki. Narzędzie to zdecydowanie ułatwia i przyspiesza pracę. Niesie także ze sobą wiele korzyści. Przede wszystkim, urządzenie jest lekkie i łatwo je przenieść z miejsca na miejsce. Po drugie, podczas cięcia maszynka nie pyli, co pozwala utrzymać w czystości miejsce pracy.

Gilotyna profesjonalna dla glazurnika

Kupując ręczną gilotynę zwróćmy uwagę, czy łożyskowane jest suwak. Tego typu rozwiązanie jest bowiem trwalsze i umożliwia długą, bezawaryjną pracę. Profesjonalna przecinarka powinna także posiadać amortyzowane boki, które ułatwią kontrolę nad płytką. Redukujemy wówczas do minimum ryzyko uszkodzenia materiału. Kupując gilotynę spójrzmy także na parametry techniczne. Bardzo ważna jest maksymalna długość cięcia. Im wartość ta jest wyższa, tym dłuższe płytki jesteśmy w stanie przecinać danym modelem. Standardowo wynosi ona od 40 do 60cm, co powinno spokojnie wystarczyć na typową glazurę. Jednak dla specjalisty może to okazać się za mało. Dlatego producenci oferują maszynki profesjonalne, które cechuje wyższa wytrzymałość i większa praktyczność. Taka gilotyna dostępna jest na tej stronie. Pomimo zdecydowanie mniejszej długości cięcia, wynoszącej 37 cm, jest ona przygotowana z myślą o osobach zawodowo zajmujących się glazurnictwem. Świadczy o tym wiele czynników wyróżniających tę przecinarkę. Kompaktowa konstrukcja ułatwia przenoszenie sprzętu, a obrotowe ramię pomiaru pozwala uzyskać kąt cięcia 45 stopni.

Przecinarka do glazury elektryczna – czy to dobry wybór?

Do większych i twardszych płytek przyda się inne rozwiązanie. Maszynka elektryczna stołowa poradzi sobie z płytkami każdej wielkości i twardości. Zapewni to silnik o mocy przekraczającej 1400W oraz diamentowa tarcza tnąca, która jest bardzo wytrzymała i sprawna. Skutkiem ubocznym użytkowania takiej maszyny jest bardzo duże pylenie. Na szczęście można je zredukować dzięki systemowi chłodzenia na wodę. Pojemnik z wodą jest umieszczony pod tarczą, dzięki czemu pył ląduje w tym zbiorniku. Kolejnym ograniczeniem jest fakt, że tego typu maszynka potrzebuje dostępu do prądu. Dlatego producenci pomyśleli także i o tym aspekcie. Przygotowali specjalną wersję przycinarek ręcznych, których maksymalna długość cięcia jest większa od standardowych produktów. Taki sprzęt oferuje włoski producent Sigma. Przecinarka do glazury wykona cięcie o długości nawet 92 cm. Poradzi sobie z każdą grubością płytek, co sprawia, że jest ona niemal tak samo praktyczna co jej elektryczny odpowiednik.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ