Przestronny domek letniskowy: co zrobić, aby wydawał się większy?

0
837
Przestronny domek letniskowy

Mimo tego, że małe domki drewniane są niezwykle wygodne i urocze, to mieszkając w takim domku często mamy poczucie, że mieszkamy w klaustrofobicznym pomieszczeniu. Dlatego, warto jest zadbać o to, żeby chociaż optycznie wydawały się większe. Udekorowanie konstrukcji, jaką jest dom letniskowy całoroczny, może być nie lada wyzwaniem. Powierzchnia jest tak mała, że ​​trzeba połączyć ze sobą wiele elementów. Od sypialni, która jest również miejscem pracy, po kuchnię, która pełni funkcję jadalni. Oto kilka wskazówek dotyczących wystroju, które mogą sprawić, że Twój domek letniskowy będzie wyglądał na nieco większy, bez konieczności wykluczania niczego istotnego.

Wprowadź wiele źródeł światła

Nic tak nie sprawia, że ​​domek letniskowy wydaje się ciasny, jak słabe oświetlenie, więc idź na całość i wprowadź tak dużo światła jak tylko się da. Oczywiście, nie ma lepszego oświetlenia niż światło słoneczne – to niezawodny sposób na powiększenie małej przestrzeni. Dlatego, w ciągu dnia zawsze staraj się mieć otwarte okna i odsłonięte zasłonki, aby dobrze wykorzystać to niezawodne źródło światła. Natomiast, gdy zajdzie już słońce, warto jest zadbać o odpowiednie sztuczne oświetlenie. W przypadku małych pomieszczeń dobrym pomysłem jest połączenie wszystkich trzech rodzajów oświetlenia – oświetlenie ogólne, zadaniowe i punktowe. Dlatego, wybierz żyrandole montowane na suficie, lampki montowane na ścianie oraz kilka lampek nocnych.

Używaj dużej ilości luster

Lustra są niezbędnym elementem w małych przestrzeniach, ponieważ rozpraszają światło wokół całego pomieszczenia. Oprócz tego, wyglądają niezwykle dekoracyjnie w każdym pokoju, są bardzo funkcjonalne, a co najważniejsze, tworzą iluzję większej przestrzeni. Najpierw, dobrze zastanów się gdzie można by powiesić lustro. Na niewielkiej przestrzeni najlepiej sprawdzą się lustra, które sięgają od podłogi aż do sufitu. Jeśli nie chcesz wnosić dodatkowego mebla do swojego pokoju, rozważ lustrzane drzwi do szafy. Natomiast, jeśli posiadasz naprawdę niewielki metraż, to warto jest również pomyśleć o powieszeniu lustra nad kanapą, łóżkiem, czy kominkiem jako alternatywę dla dekoracyjnych obrazów. Wybierz również inne lustrzane powierzchnie, takie jak srebrne lub szklane elementy dekoracyjne, np. ramki na zdjęcia, wazony.

Wybierz odpowiednie kolory

Kolory mogą mieć duży wpływ na wygląd i poczucie przestrzeni w domku letniskowym. W doskonały sposób mogą stworzyć iluzję optyczną, sprawiając, że pomieszczenie wydaje się przestronne. Jasne odcienie są bardziej odblaskowe i mogą sprawić, że przestrzeń stanie się otwarta i przewiewna. Takie barwy maksymalizują również efekt naturalnego światła. Natomiast, ciemniejsze odcienie pochłaniają światło i sprawiają, że pomieszczenie wydaje się ciaśniejsze. W małych pomieszczeniach najlepiej wybrać takie kolory jak żółć, beż, jasny błękit, czy bardzo modną w ostatnim czasie biel. Te barwy mogą nie tylko sprawić, że pomieszczenie będzie wyglądać jasno, ale również przytulnie.

Posiadanie niewielkiego domku letniskowego wcale nie oznacza, że musisz żyć w małej przestrzeni. Jest wiele ciekawych rozwiązań dekoracyjnych i sztuczek, które sprawią, że każde nawet najmniejsze pomieszczenie będzie wyglądało na przestronne. Poczucie przestrzeni we własnych czterech ścianach jest niezwykle ważne dla komfortu życia. Zapoznaj się z tymi podstawowymi wskazówkami dotyczącymi wystroju domku letniskowego i stwórz bardziej otwartą przestrzeń życiową dla siebie, swojej rodziny i przyjaciół. Mocno wierzymy w to, że posiadanie minimalnego metrażu nie powinno być przeszkodą, jeśli chodzi o zaprojektowanie pięknej przestrzeni.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ