Regeneracja siłowników hydraulicznych – w poszukiwaniu profesjonalnej pomocy

0
774
Regeneracja siłowników hydraulicznych

Siłowniki hydrauliczne to elementy mechaniczne stosowane w wielu urządzeniach, maszynach i pojazdach. Często, wykorzystywane są w zasilaniu pojazdów budowlanych, rolniczych oraz licznych innych. Za ich pomocą, możliwe jest podniesienie przedmiotów o dużej wadze oraz manipulowanie nimi. Ponieważ siłowniki hydrauliczne ulegają z czasem awariom lub deformacjom, należy regularnie poddawać je specjalistycznej regeneracji. Poniżej opowiemy nieco więcej na ten temat.

Siłowniki hydrauliczne – najważniejsze zastosowanie

Siłowniki hydrauliczne najczęściej mają formę podłużnych urządzeń wyposażonych w korpus, skrywający wewnątrz element roboczy. Jest to tłok, membrana lub nurnik. W poszczególnych typach siłowników mogą być stosowane odmienne podzespoły, a mechanizm działania może nieco się różnić.

Do najczęściej stosowanych siłowników należą: dwustronnego działania, tandemowe, teleskopowe lub podwójne. Działanie siłownika jest ukierunkowane na prosty cel. Chodzi o przekształcanie energii sprężonej cieczy (najczęściej jest to olej) w siłę mechaniczną. Dochodzi do tego na skutek posuwisto-zwrotnych ruchów.

Zastosowanie siłowników hydraulicznych jest bardzo szerokie. Mogą napędzać sprzęty i maszyny, znajdują zastosowanie w dźwigach, maszynach górniczych oraz urządzeniach do transportu pionowego. Ponadto, w hutnictwie, przemyśle ciężkim i rolnictwie korzysta się z siłowników hydraulicznych.

Ponadto, siłowniki wykorzystywane są w przydomowych urządzeń – na przykład w systemach otwierania okien i drzwi, systemach otwierania bramy wjazdowej.

Regeneracja siłowników hydraulicznych

Ponieważ siłowniki są odpowiedzialne za przemieszczanie dużych ciężarów, są jednocześnie narażone na różnego typu szkodliwe oddziaływania. Pod ich wpływem, mogą z czasem ulegać niepożądanym awariom. Właśnie z tego powodu należy siłowniki poddawać regeneracji. W jej trakcie urządzenie zostanie dokładnie zdiagnozowane pod kątem wystąpienia potencjalnych niedoskonałości. Ponadto, poszczególnym podzespołom siłowników przywraca się ich wyjściową, oryginalną sprawność.

Najczęściej, awarie dotykają tłoka, czyli głównego mechanizmu odpowiedzialnego za przenoszenie obciążenia. Jego wysoka awaryjność jest spowodowana właśnie przebiegiem jego pracy. Jeśli napotka zbyt duży ciężar bądź inny nieoczekiwany opór, może dojść do usterki.

Częste są także usterki tłoczyska, które mogą wynikać między innymi z niewłaściwego stanu czynnika roboczego. Jeśli jest on nadmiernie zanieczyszczony (pyłem, piaskiem, opiłkami), jego sprawność zostaje znacząco obniżona.

Przebieg regeneracji w siłownikach hydraulicznych

Regeneracja to skomplikowany i specjalistyczny proces, w czasie którego dokonuje się diagnozy potencjalnych uszkodzeń w obrębie siłownika. Dokonuje się między innymi filtracji lub wymiany czynnika roboczego na nowy. Również uszczelki zostają poddane dokładnym oględzinom.

Przeprowadza się też szlifowania w obrębie ścianek siłownika, aby usunąć potencjalne nierówności, mogące zagrażać przebiegowi jego pracy. Niekiedy też szlifowanie uzupełnia się o chromowanie, w czasie którego powierzchnia zostaje pokryta dodatkową warstwą zabezpieczającą.

Osobom poszukującym sprawdzonych i zaufanych specjalistów od regeneracji siłowników hydraulicznych polecamy sięgnąć po ofertę https://hydrotop.net/, dedykowaną dla niemal wszystkich typów siłowników.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ