Remont łazienki – ile to kosztuje?

0
2186
Remont łazienki - ile to kosztuje?

Łazienka jest pomieszczeniem, które wymaga renowacji raz na kilka lat. Co prawda niektóre z przedmiotów mogą służyć nawet przez lat kilkanaście, lecz odświeżenie łazienki zawsze jest przydatne. Zastanawiając się, co trzeba kupić do łazienki należy wziąć pod uwagę nasze potrzeby. Muszla klozetowa jest jednym z elementów, które bezwzględnie należy wymienić na nowy. Wymaga tego potrzeba zachowania higieny, ale także estetyka.

Wanna czy kabina?

Wykonując remont łazienki koszt takiej operacji w dużej mierze składa się z ceny zakupu nowych akcesoriów. Sam remont jest zaś świetną okazją do tego, by wprowadzić pewne zmiany. Do takowych należeć może decyzja o wymianie wanny na kabinę prysznicową. Kabiny to wygodna opcja zwłaszcza dla osób w podeszłym wieku, które mają problem z tym, by samodzielnie wejść do wanny. W czasie remontu musimy wynająć ekipę wraz z hydraulikiem, która dokona wymiany oraz podłączenia rur do kabiny prysznicowej. Jeśli zaś chodzi o sam koszt kabiny; najtańsze z nich nabyć można za kwotę już od 1000zł. Trzeba jednak mieć na uwadze fakt, iż jest to urządzenie, którego będziemy używać przez długie lata. Warto więc zainwestować nieco więcej i stworzyć sobie wygodne warunki do czynności higienicznych.

Wygodnym rozwiązaniem mogą być kabiny niskopodłogowe, składające się wyłącznie z szyby oraz słuchawki prysznicowej. W takim wypadku wchodzenie jest znacznie łatwiejsze, a odpływ wody odbywa się poprzez otwór umieszczony w podłodze. Koszt takiej kabiny prysznicowej wyniesie około 2000 złotych, lecz może być ona znacznie wygodniejsza w użyciu, zwłaszcza dla ludzi starszych.

Demontaż starych i ułożenie nowych płytek

 Remont łazienki w bloku niesie ze sobą pewne korzyści finansowe. W mieszkaniach, zwłaszcza tych z tzw. starego budownictwa łazienki zazwyczaj nie są zbyt duże. W takim wypadku koszt pracy fachowców zajmujących się demontażem płytek może być nieco niższy, niż przy większych pomieszczeniach. Szacując opłatę za robociznę na około 20zł za metr, a wymiary powierzchni do skucia na 30 metrów kwadratowych możemy obliczyć, że cała operacja wyniesie nas około 600 złotych.

Za ułożenie nowych płytek robotnicy wymagają już jednak nieco wyższych stawek. Zazwyczaj jest to około 50 złotych za metr kwadratowy. Należy doliczyć także koszty materiałów budowlanych, które w całym kraju są na podobnym poziomie, a ostateczna suma często zależy od jakości oraz wyglądu danych płytek. Planując remont łazienki musimy więc liczyć się z kosztami wynoszącymi minimum kilka tysięcy złotych.

[Głosów:1    Średnia:1/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ