Studio tatuażu dobrze wyposażone. Jaki sprzęt powinien być w studiu tatuażu?

0
1305
Studio tatuażu

Zawód tatuatora wymaga na pewno odpowiednich narzędzi do wykonywania swojej pracy. To właśnie wyposażenie jest kluczem do satysfakcji zarówno klienta, jak i także artysty. Ciągły rozwój technologii, jak i także sposobów tatuowania wpłynął na zwiększenie liczby elementów wyposażenia. Zawsze należy pamiętać o normach bezpieczeństwa oraz o komforcie klienta. Sama przestrzeń pracy tatuatora wymaga zachowania sterylności oraz także odpowiedniego zabezpieczenia. Sprawdźmy jaki fotel do tatuażu będzie strzałem w dziesiątkę oraz jakiego innego wyposażenia nie może zabraknąć.

Wyposażenie studia tatuażu

Wyposażenie studia tatuażu na pewno wpływa na wizerunek firmy, jak i także na efektywność pracy. Wybierając wyposażenie powinniśmy się kierować jego praktycznością oraz także użytecznością.

Na pewno konieczne są meble do studia tatuażu. Muszą być one wysokiej jakości, mieć estetyczny wygląd, jak i także muszą być funkcjonalne. Dzięki temu mamy zapewnione warunki do pracy.

Na szczególną uwagę zasługuje fotel do tatuażu. Powiemy sobie o nim nieco w skrócie teraz, ale w osobnym akapicie zajmiemy się nim szczegółowo. Jeśli chodzi o wybór foteli na rynku, to niestety na rynku wybór jest nieco ograniczony. Musimy zwrócić uwagę na to, aby wybrany fotel był funkcjonalny oraz wygodny. Kluczowe dla nas jest to, aby posiadał wszelkie możliwości regulacji wysokości, kąt nachylenia podłokietników, kąt nachylenia podnóżków na boki oraz także kąt podparcia pleców. Bardzo ważna jest także jego jakość wykonania. Musimy mieć tutaj do czynienia z doborem materiałów oraz niesamowitą precyzją wykończenia. Istotne także jest: wyposażenie w kółka, otwór na twarz, możliwość obracania czy też możliwość blokady ustawień.

Kolejnym wyposażeniem studia tatuażu jest także stół do tatuażu. Stół do tatuażu musimy mieć ponoszenie elektroniczne, które jest regulowane przy pomocy pilota automatycznego. Zwróćmy także uwagę na powierzchnię, która umożliwia na ułożenie klientów w pozycji, w której tatuator będzie miał dostęp w zasadzie do każdej części ciała klienta. Stół powinien posiadać także opcję składania. Do tego nie zapomnijmy o regulowanym zagłówku, podłokietnikach oraz półce na akcesoria.

Dużą popularnością cieszy się tak zwany pomocnik tatuatorski. Asystor wykorzystywany może być jako pomocnik oraz stoliczek. Powinien być wygodny oraz stabilny. Warto upewnić się czy posiada uchwyt na papier i folię, pojemnik na odpady, możliwość przymocowania lampy lupy, pojemne półki i szuflady, organizer na przewodu czy też gumowe kółka z hamulcem.

Duże znaczenie dla tatuatorów ma także podpórka. Podłokietnik do tatuażu wyróżniać się powinien trwałą oraz solidną konstrukcją. Nie zapomnijmy także przy urządzaniu salonu tatuażu o autoklawie. Co to takiego? Jest to oczywiście urządzenie do sterylizacji narzędzi. Urządzenie to jest wręcz niezbędne, jeśli narzędzia mają kontakt bezpośredni ze skórą klienta. Maszyna z uwagi na samo rozmieszczenie w niej igły jednorazowej, musi być wysterylizowana obowiązkowo przed każdą sesją.

Fotel do tatuażu

Obiecaliśmy, że wrócimy do fotelu do tatuażu i także zrobiliśmy. Warto postawić na niesamowity fotel do tatuażu. Ma on całe spektrum możliwości zastosowania. Taki nowoczesny fotel do tatuażu pozwala nam na skonfigurowanie niemal jego wszystkich elementów. Wszystko po to, aby w każdej sytuacji mógł dać z siebie wszystko i jednocześnie sprawić, aby nasi klienci się czuli naprawdę bardzo komfortowo i zadbani. Zarówno stalowa rama fotela, jak i także przepiękna tapicerka są wykonane z materiałów, które gwarantują trwałość, a do tego odporność na użytkowanie codzienne. W przypadku nowoczesnych foteli mamy do czynienia z fotelami o najwyższej jakości oraz funkcjonalności. To wszystko możemy otrzymać w bezkonkurencyjnej cenie. Fotele do studia tatuażu znajdziesz na https://salonova.pl/fotele-do-tatuazu.

A jakimi cechami powinien się wyróżniać wysokiej klasy fotel do tatuażu? Na pewno konstrukcja powinna być wykonana ze stali. Do tego powinien się wyróżniać regulacją wysokości przy pomocy układu hydraulicznego. Standardem jest obrót o trzysta sześćdziesiąt stopniu z systemem blokowania. Oparcie powinno być odchylane od zera do osiemdziesięciu pięciu stopni Celsjusza.

Zagłówek powinien być z wyściełaną wtyczką oraz podparciem dodatkowym. Na sam koniec powiedzmy sobie o podstawie z dwoma kółkami, które ułatwiają transport, regulowanych podnóżkach w otwarciu, pochyleniu oraz wysunięciu, jak i także podłokietniki z regulowaniem wysokości, nachylenia, skrętu oraz także odległości od siedzenia.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ