8 kwiatów doniczkowych, które kwitną na biało

0
4574
8 kwiatów doniczkowych, które kwitną na biało

Kwiaty doniczkowe, które kwitną na biało to bardzo wdzięczne rośliny. Stanowią one wyjątkową i subtelną ozdobę wnętrz i ogrodów. Idealnie sprawdzą się w skandynawskich salonach i nowoczesnych wnętrzach. Warto zapoznać się z najciekawszymi gatunkami kwiatów doniczkowych, które mają białe kwiaty.

Kwiaty doniczkowe do domu i ogrodu

Kolor biały kojarzy się przede wszystkim z czystością i niewinnością. Białe kwiaty są niezwykle dyskretne i delikatne, a także ponadczasowe i uniwersalne. Warto jednak zaznaczyć, że zwykle wymagają one szczególnej pielęgnacji i dbałości. Niektóre gatunki należy także przechowywać w specjalnych miejscach. 

Kwiaty doniczkowe to o wiele lepsza inwestycja niż kwiaty cięte. Ich wybór jest tak duży, że z pewnością każdy znajdzie idealne rozwiązanie dla siebie.

Rośliny doniczkowe z białymi kwiatami

Można wyróżnić wiele ciekawych gatunków kwiatów, które kwitną na biało. Do najbardziej popularnych należy skrzydłokwiat. Jest to bardzo piękna, ale także praktyczna roślina, ponieważ przyczynia się do oczyszczania powietrza ze szkodliwych, lotnych związków. Ponadto warto zaznaczyć, że skrzydłokwiaty nie są wymagające w uprawie. Lubią one wilgoć, dlatego warto regularnie zraszać je wodą. Dobrze czują się w miejscach jasnych, ale nie nadmiernie nasłonecznionych. 

Kolejną ciekawą rośliną, na którą warto zwrócić uwagę jest stefanotis. Jest to roślina bardzo kapryśna. Lubi ona światło, jednak nie można przesadzić z ilością słońca, które do niej dochodzi. Ponadto w okresie wegetacji, kwiat ten powinien przebywać w stosunkowo wysokiej temperaturze. Jest to bardzo ważne, ponieważ jeśli nie dostarczy się mu właściwych bodźców to nie zakwitnie ona ponownie. 

W domach nie może także zabraknąć białych storczyków. Są to wyjątkowo ciekawe rośliny, które kwitną przez cały rok, a z ich pielęgnacją poradzi sobie każdy. Najłatwiejszą rośliną w uprawie jest storczyk falanopsis, który dobrze się czuje w temperaturach umiarkowanych. Nie lubi on przeciągów, dlatego trzeba dbać o to, aby nie był ustawiony w miejscach, w których panują zbyt mocne ruchy powietrza. Storczyków nie powinno się także stawiać w zbyt nasłonecznionych miejscach, ponieważ ich liście mogą zacząć żółknąć. 

Bardzo interesującą rośliną doniczkową kwitnącą na biało jest hoja. Posiada ona zachwycające, pnące pędy. Dla właściwego wzrostu potrzebna jest jedynie temperatura umiarkowana oraz podlewanie raz na tydzień. Hoja potrzebuje także specjalnej drabinki czy innej podpory, po której będzie się mogła piąć do góry. Posiada ona piękne i ciekawe kwiaty, które przykuwają spojrzenia dzięki swojemu oryginalnemu wyglądowi. 

Kolejnym gatunkiem rośliny, na który warto zwrócić uwagę jest azalia. Kwiat ten lubi niższe temperatury i wymaga regularnego podlewania. Ziemia, w której się znajduje zawsze powinna być wilgotna. Warto jednak pamiętać, że dobrze pielęgnowana Azalia będzie cudownie kwitnąć przez wiele sezonów. 

W domu i w ogrodzie świetnie sprawdzi się także hiacynt. Jest to ciekawy kwiat, który w ogrodowych warunkach kwitnie od marca. Z kolei hiacynty posadzone w doniczkach mogą kwitnąć już nawet w styczniu. Uprawa tych kwiatów nie należy jednak do najprostszych. W pierwszej kolejności, już jesienią należy kupić jędrne cebulki i umieścić je w pojemnikach o niskiej temperaturze. Kiedy zaczną się na nich pojawiać zawiązki korzeni, można zacząć sadzić hiacynty w doniczkach. 

Kwiaty doniczkowe kwitnące na biało to także jaśminy. Roślina ta kusi swoim obłędnym zapachem. Dla prawidłowego wzrostu potrzebuje miejsca, w którym będzie się mogła pnąć, a także dużej ilości światła. Jaśmin wymaga także stałego nawożenia i nawadniania w większych ilościach, dobrze jest wykorzystać do tego wodę odwapnioną. 

Jednym z najpiękniejszych kwitnących na biało roślin doniczkowych jest kalia. Lubi ona światło i źle znosi wystawienie na działanie promieni słonecznych. Ponadto roślina ta ma dość wysokie wymagania co do gleby. Aby kwitła i rozwijała się, potrzebuje próchnicznego i żyznego podłoża. 

Jak widać na rynku dostępny jest bardzo szeroki wybór roślin doniczkowych kwitnących na biało, które świetnie sprawdza się w domu, a także na balkonie czy w ogrodzie. Z powodzeniem można wybrać gatunki łatwe w pielęgnacji, a także takie które wymagają przeprowadzania bardziej skomplikowanych zabiegów. 

[Głosów:8    Średnia:2.3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ