Szukasz oryginalnych mebli? Postaw na sprawdzone marki od skandynawskich projektantów

0
1816
Szukasz oryginalnych mebli

Moda na Skandynawię trwa w najlepsze. W serialach wysocy brodacze, w restauracjach gravlax, a w naszych domach meble z popularnej sieciówki. Jakkolwiek dobrze wykonane i ładne są, to jednak trudno silić się tu o oryginalność. Oryginalne meble to temat o wiele bardziej skomplikowany. Nie wystarczy odwiedzić popularne centrum handlowego. Trzeba włożyć nieco więcej wysiłku w poszukiwania. Zazwyczaj również pieniędzy, ale oczywistym jest, że za jakość się płaci. Dlaczego w takim razie w ogóle zastanawiać się nad kupieniem takich mebli czy dodatków? Oczywiście jeśli nie obchodzi nas w jakich warunkach żyjemy i czy otaczające nas przedmioty są chociażby estetyczne, nie musimy sobie zaprzątać głowy tym tematem. Jednak jeśli pragniemy, aby dookoła nas znajdowały się przedmioty równie eleganckie, wyjątkowe i piękne jak my, możemy śmiało rozpocząć naszą przygodę z designem.

Dlaczego oryginalne meble z północy podbiły świat?

Przede wszystkim ze względu na swą prostotę i skromność. We wnętrzach urządzonych w tym stylu nie znajdziemy złotych sufitów, ozdób z kości słoniowej i stiuków. A jeśli nawet, to nie w formie znanej nam z barokowych kościołów. W mieszkaniu Norwega złoty sufit byłby wykorzystany w konkretnym celu – nie dla swej urody, ale np. dla rozświetlenia całego pomieszczenia. Światło jest bowiem kluczem do skandynawskiego designu. Podobnie jak w Polsce, nasi północni sąsiedzi nie cieszą się słońcem zbyt długo. Dlatego cenią sobie każdy, nawet najdrobniejszy promyczek.

Przemyślane dodatki

Poza oryginalnymi meblami, należy zadbać o dodatki. Nie mogą być przytłaczające. Ani zwracać na siebie zbyt wiele uwagi. Powinny być dobrane tak, aby idealnie dopełnić przestrzeń, zamknąć całość. Ustawione w odpowiednich miejscach zawsze sprawiają wrażenie, że są nieodzowną częścią danego miejsca – wręcz jedną z komórek budujących tkankę. Czymś, co w przypadku jego usunięcia, okazałoby się nie do zastąpienia.

Jakość przede wszystkim

Oryginalne meble i cała ich natura, to balans dwóch czynników: jakości materiałów i zachwycającej formy. Za to drugie odpowiadają projektanci. Właśnie w tym czynniku odnajdziemy odpowiedź na pytanie, dlaczego te meble są zazwyczaj droższe niż te, które produkowane są z założeniem masowym. Cóż, za ciężką pracę artystów i ich oryginalność, trzeba zapłacić. Co do jakości materiałów – jest to absolutny pewniak. Oryginalne meble stworzone przez najlepszych projektantów zawsze będą wykonane z rozmysłem i starannością. Dodatkowo, obecnie panuje trend, aby uzyskiwanie materiałów połączyć z bardziej “ludzkim” obliczem biznesu. Dzięki temu firmy i producenci zwracają dużą uwagę na to, skąd pochodzi dany produkt. Czy przy jego produkcji nie doszło do naruszenia praw człowieka? Czy nie ucierpieli ludzie, zwierzęta? Czy drewno nie pochodzi z gatunku chronionego? Te wszystkie pytania są dla nich bardzo ważne. Dla nas też powinny być.

Nic dziwnego, że skandynawski design, który wpłynął na modę na całym świecie, jest tak popularny. W dzisiejszych czasach, tak przeładowanych treścią, przedmiotami i informacją, przyda się nam odrobina spokoju i niebanalnego piękna. Najlepsze oryginalne meble znajdziecie na stronie designzoo.pl. Zapraszamy do sprawdzenia ich oferty.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ