Robot sprzątający – czym kierować się przy zakupie?

0
2258
Robot sprzątający - czym kierować się przy zakupie?

Automatyczne odkurzacze, powszechnie nazywane robotami sprzątającymi cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Zautomatyzowany proces sprzątania nie tylko bowiem ułatwia życie i pozwala utrzymać mieszkanie w nienagannej czystości, ale przede wszystkim oszczędza cenny czas, który można poświęcić na znacznie przyjemniejsze rzeczy. Odkurzanie przy pomocy robota sprzątającego odbywa się w pełni automatycznie i praktycznie nie wymaga naszego udziału. Na rynku jest wiele rodzajów automatycznych odkurzaczy i potencjalny ich nabywca może mieć problem z decyzją, jaki model wybrać. Czym zatem należy się kierować przy zakupie, aby wybrać sprzęt, który najlepiej będzie nam służył.

Innowacyjny kształt robotów sprzątających rewolucjonizuje rynek automatycznych odkurzaczy

Automatyczny odkurzacz zwykle kojarzy się z okrągłym kształtem. Wydawać by się mogło, że to właśnie ta cecha umożliwia dotarcie sprzątającego robota niemal w każde miejsce i dokładne jego posprzątanie. Okazuje się jednak, że może być z tym problem. Zabrudzenia znajdujące się w narożnikach i bezpośrednio przy ścianach są bowiem poważnym wyzwaniem dla tego rodzaju urządzenia. Doskonale za to radzi sobie z tym zadaniem robot sprzątający marki Neato. Automatyczne odkurzacze tej firmy mają bowiem obudowę zewnętrzną w kształcie litery D, co znacznie ułatwia sprzątanie w trudno dostępnych miejscach, z którymi nie radzą sobie okrągłe roboty. Co więcej, w urządzeniach tej amerykańskiej marki zastosowano innowacyjny system skanowania pomieszczeń, co pozwala na jeszcze dokładniejsze usuwanie zanieczyszczeń. Mają one również większą siłę ssąca, wynikającą z wykorzystania w nich super mocnej turbiny zasysającej, czym niestety nie mogą się pochwalić roboty konkurencyjnych firm. Zaskakująco duży jest też mechanizm sprzątający. Zamontowanie znacznie większej szczotki czyszczącej z przodu urządzenia, znacząco poprawia efektywność pracy robota sprzątającego Neato i pozostawia konkurencję daleko z tyłu.

Duży pojemnik z doskonałej jakości filtrem Hepa

Roboty sprzątające zwykle nie są wyposażone w zbyt duży pojemnik na śmieci. Wyjątek stanowią automatyczne odkurzacze Neato. Pojemność zastosowanego w nich zasobnika jest nawet dwukrotnie większa, niż u konkurencji i wynosi aż 0,7 litra. Również filtr Hepa jest znacznie większy, co jest niewątpliwą zaletą urządzeń tej marki. Roboty sprzątające Neato nie mają sobie równych, pracują cicho, niezwykle precyzyjnie i efektywnie. Świetnie sprawdzają się do czyszczenia różnych powierzchni, zarówno twardych, jak i tych miękkich.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ