Trzy najczęściej popełniane błędy podczas urządzania łazienki – jak ich uniknąć?

0
1016

Każdy z nas spędza naprawdę sporą część swojego życia w łazience. Dla wielu osób to pomieszczenie jest namiastką pokoju relaksacyjnego czy też prywatnego SPA. Codzienna pielęgnacja może jednak być prawdziwą udręką, jeśli niektóre elementy wyposażenia nie będą dopasowane do potrzeb domowników. Sprawdź, jakich błędów należy unikać w trakcie projektowania łazienki.

Niepraktyczna umywalka

Umywalka, której nikt w domu nie lubi, to bardzo często spotykana sytuacja. Bardzo często zachwyt nad pięknym modelem i wizja bardzo stylowej łazienki biorą górę nad zdrowym rozsądkiem. Codzienność może jednak bardzo szybko obnażyć wszystkie wady np. zbyt małej umywalki, przez której niewielki rozmiar ciągle trzeba sprzątać rozchlapaną na podłodze lub blacie wodę.

Małe misy są przeznaczone dla naprawdę ciasnych pomieszczeń. Warto postawić na możliwie jak największy model, który na pewno znajdzie się na stronie https://elazienki.pl/k/umywalki/. Pod uwagę należy jednak wziąć także rozmiar łazienki. Ponadto warto zwrócić uwagę na wygodę korzystania z umywalki i zamontować ją na wysokości, która będzie odpowiadać wszystkim domownikom. Ważnym aspektem jest także materiał, od którego zależy m.in. łatwość czyszczenia i trwałość umywalki.

Niewygodna wanna

Ludzie dzielą się na dwie grupy: zwolenników kabin prysznicowych i fanów wylegiwania się w wannie. Osoby należące do tej drugiej grupy mają przed sobą naprawdę spore wyzwanie. W sklepie nie ma możliwości przetestowania wanny pod kątem wygody, dlatego warto dobrze przygotować się do zakupów. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na rozmiar, który powinien odpowiadać wymiarom domowników.

Ponadto warto przyjrzeć się wyprofilowaniu wewnątrz wanny, zamiast skupiać się na ogólnym kształcie. To właśnie od tej kwestii zależy, czy będzie można spędzić w kąpieli nieco więcej czasu bez ciągłego zmieniania pozycji i bólu w szyi. Bardzo duży wybór zapewniających komfort modeli oferuje sklep eLazienki.pl. Należy także zastanowić się, czy wanna nie będzie utrudniała swobodnego poruszania się po pomieszczeniu.

Źle zamontowane lustro

Najważniejszą funkcją lustra jest oczywiście zapewnienie możliwości sprawdzenia w nim swojego wyglądu. Bardzo często jednak ten dodatek do łazienki spełnia przede wszystkim funkcję dekoracyjną, ponieważ korzystanie z niego jest niezbyt wygodne ze względu nieprawidłowy montaż. Już na etapie projektowania pomieszczenia należy zastanowić się, czy miejsce na lustro znajduje się na wysokości odpowiadającej wzrostowi domowników.

Zbyt nisko lub zbyt wysoko zamontowane lustro nie będzie spełniało swojej podstawowej funkcji, ponieważ nie będzie można w nim się przejrzeć bez schylania się lub stawania na palcach. Warto również zastanowić się, czy wystarczy mały model pokazujący twarz, czy też może lepiej postawić na taflę z widokiem na całe ciało. Ponadto bardzo ważną kwestią jest dopasowanie oświetlenia lub ewentualnie wybranie lustra z podświetleniem LED.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ