Meblowy mariaż klasyki z nowoczesnością

0
1112
Meblowy mariaż klasyki z nowoczesnością

Wino im jest starsze, tym lepsze. To właśnie ta, bezsprzecznie prawdziwa maksyma, stała się źródłosłowem zwrotu „vintage”. Oprócz znaczenia dosłownego niesie ona wraz z sobą przekonanie o tym, że przedmioty nacechowane szlachetną tradycją prezentują ponadczasową wartość i niejednokrotnie wygrywają w starciu ze swoimi współczesnymi odpowiednikami. Nie inaczej jest w przypadku mebli.

Meble retro. Co to właściwie znaczy?

Mówiąc o meblach retro lub vintage nie mamy oczywiście na myśli nadwyrężonych przez korniki konstrukcji ani tym bardziej charakterystycznych dla drugiej połowy ubiegłego wieku niedbale wykonanych modeli, do których produkcji użyto kiepskich jakościowo materiałów. Współcześnie produkowane meble utrzymane w stylistyce retro to połączenie sprawdzonych wzorców wzorniczych z najnowszymi osiągnięciami technologii i tradycyjnym, a jednocześnie ściśle kontrolowanym pod względem jakości procesem produkcyjnym. W efekcie mamy do czynienia z najwyższej jakości produktami o wyjątkowym, niebanalnym designie. 

Projektanci pełnymi garściami czerpią z osiągnięć mistrzów sztuki użytkowej. Przeglądając oferty rynkowe, znajdziemy meble inspirowane twórczością dawnych rzemieślników, nie brakuje charakterystycznych secesyjnych zawijasów, coraz większą popularnością cieszą się też nawiązania do trendów panujących w latach pięćdziesiątych i siedemdziesiątych. To na ten okres przypada intensywny rozwój wzornictwa przemysłowego, zarówno na arenie międzynarodowej, jak i krajowej. Doskonałym przykładem są powstałe w tym okresie fotele, których projekty powstały na deskach kreślarskich takich mistrzów sztuki projektowania jak Józef Chierowski, Roman Modzelewski, czy Janusz Różański.

Gdzie dziś kupić solidne meble?

Obecnie trudno znaleźć oryginalne produkty z minionych lat. Część z nich nie przetrwała próby czasu, większość wylądowała na śmietnikach w okresie, kiedy do Polski wkraczały międzynarodowe marki meblowe, a te, które ocalały i zachowały się w dobrym stanie, osiągają ceny, które potencjalnych klientów potrafią przyprawić o ból głowy. Jest jednak sposób, pozwalający na wejście w bezpośredni kontakt z pięknymi produktami bez potrzeby zaciągania kredytów bankowych. W ofercie firmy Table4U znajdziemy starannie przygotowany wybór stylowych mebli obejmujący między innymi stoły, drewniane komody i kredensy, stoliki kawowe, półki i szafki RTV. Połączenie tradycyjnych metod produkcji z najwyższej jakości surowcami zaowocowało powstaniem sprzętów trwałych i solidnych, co z kolei gwarantuje długą i satysfakcjonującą eksploatację.

Czy jednak meble utrzymane w stylistyce retro to dobra propozycja dla każdego? Przejrzenie oferty dostępnej pod adresem Table4U.pl udowadnia, że tak. Ponadczasowa forma sprawia, że wzornictwo vintage doskonale odnajduje się jako uzupełnienie wnętrz zaaranżowanych w tradycyjny sposób, ale też potrafi ono ożywić i nadać oryginalny charakter tym domom i mieszkaniom, których stylizacja jest na wskroś nowoczesna. Niebanalny design nie starzeje się nigdy i przez długie lata potrafi cieszyć oczy domowników oraz zachwycać odwiedzających ich gości.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ