Wybieramy lampy do domu

0
1944
Wybieramy lampy do domu

Oświetlenie w domu pełni bardzo ważną funkcję – potrafi wydobyć zakamarki, które na co dzień są niewidoczne, albo zamaskować detale, którymi niekoniecznie chcemy się chwalić. Każde pomieszczenie powinno mieć kilka źródeł światła, lampa sufitowa to za mało. Stylowe oświetlenie do domu, może stanowić doskonałą dekorację i element przełamujący koncepcję wystroju wnętrz, wszystko zależy od tego, jakie lampy wybierzemy, a wybór jest naprawdę duży.

Salon

Ze względu na to, że salon jest miejscem pełniącym kilka funkcji, powinien posiadać lampę sufitową, która będzie w stanie oświetlić dobrze całe pomieszczenie. Oprócz tego warto zaopatrzyć się w lampę podłogową, stojącą, którą będzie można włączyć podczas oglądania telewizji czy czytania książki. Salon to pomieszczenie reprezentacyjne, w którym bardzo często przyjmujemy gości, także ważne jest również zastosowanie światła dekoracyjnego. Dobrze sprawdzają się kinkiety, a także lampy stołowe.

Sypialnia

Sypialnia jest miejscem, w którym śpimy, dlatego wiele osób całkowicie rezygnuje ze światła górnego. W tym wypadku wystarczą lampki nocne na stolikach oraz lampa podłogowa, która może stanowić równocześnie ciekawy element dekoracyjny. Gdy lubimy w łóżku czytać książkę, warto zaopatrzyć się w lampy o żarówkach wysokiej mocy.

Łazienka

W łazience również powinno znaleźć się kilka źródeł światła. Oprócz lampy sufitowej, należy doświetlić obszar nad kabiną prysznicową lub wanną, przyda się także wyraziste światło nad lustrem. Bardzo często stosuje się również nastrojowe lampy dekoracyjne na przykład podświetlające półki.

Kuchnia

Kuchnia jest kolejnym pomieszczeniem, w którym nie można dobrze funkcjonować bez dobrego oświetlenia. Górne światło to za mało, tutaj najważniejsze jest prawidłowe doświetlenie blatu roboczego oraz stołu przy którym spożywamy posiłki.

Ogromny wybór

Na polskim rynku można znaleźć bardzo dużo propozycji oświetlenia do domu, tym bardziej wybór jest trudny. W sklepie internetowym http://www.interio.lublin.pl/asortyment/oswietlenie-i-osprzet dostępne jest oświetlenie i osprzęt od producentów wykonujących nowoczesne lampy do domu. Pamiętajmy, że lampy niekoniecznie muszą stanowić dopełnienie aranżacji wnętrz, równie dobrze można wybrać oświetlenie, które będzie elementem wyróżniającym się spośród wyposażenia.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ