Industrialne wnętrze – jakie dodatki?

0
2522
Industrialne wnętrze

Pomieszczenia o industrialnym charakterze są dzisiaj bardzo modne i co raz częściej stosowane. Taki styl charakteryzuje się oryginalnością i surowością, więc oprócz wykorzystywania odpowiednich kolorów i mebli nie można zapomnieć o takich dodatkach jak industrialne lampy. To właśnie za pomocą drobnych akcesoriów i elementów można dopełnić cały wygląd pomieszczenia tak by prezentował się idealnie.

Industrialne czyli jakie?

Moda na industrialny styl i dodatki pojawiła się w naszym kraju już kilka lat temu jednak z roku na rok nabiera coraz większego rozmachu. Wiele osób nie ma jednak nadal pojęcia czym charakteryzuje się taki styl, dlatego warto to pokrótce opisać. Otóż wnętrza urządzane na modłę industrialną cechują się przede wszystkim surowością, naturalnością i otwartością. W praktyce wygląda to tak, że przestrzeń powinna być jak najbardziej otwarta, a wnętrze ukazywać ma wszelkie niedoskonałości. Wystające rury, cegły i beton to tylko kilka stosowanych przykładów. Wielkie znaczenie mają tu także dodatki czyli na przykład industrialne lampy. Cechują się one tym, że tworzone są zazwyczaj z metalu, a także posiadają bardzo nietypowe kształty. Lampy imitujące gołe żarówki, długie kable, metalowe wykończenia. Nierzadko spotykane są lampy wiszące, ale pojawiają się także plafony czy też kinkiety.

Industrialne dodatki to przede wszystkim prostota i minimalizm, ale o surowym charakterze. Chromowane lampy czy też inne rozwiązania idealnie podkreślają styl takich pomieszczeń. Cechą charakterystyczną dla takiego stylu jest wszędobylski chłód. Oprócz tego można znaleźć tu takie rozwiązania jak stosowanie różnych materiałów : drewno, kamień, ale także metal, duże okna, wysokie i duże pomieszczenia, wyciągnięte na wierzch instalacje i rury, stosowanie prostego i surowego oświetlenia. Oprócz innych dodatków to właśnie między innymi dzięki industrialnym lampom można uzyskać bardzo ciekawe wnętrza i stylowe aranżacje. Światło powinno być jednak nieco przyciemnione by osiągnąć najlepszy efekt.

Gdzie kupić industrialne lampy?

Szeroki wybór różnego rodzaju oświetlenia pozwala na zakupienie lamp praktycznie w każdym stylu. Stąd też industrialne lampy pojawiają się w wielu sklepach, a dodatkowo występują one w różnych modelach. Zakup tego typu oświetlenia nie jest zatem niczym trudnym, gdyż oprócz świetnych sklepów internetowych również w stacjonarnych sklepach znaleźć można wiele prawdziwych perełek w tym właśnie industrialnych lamp, które nie tylko świetnie wyglądają, ale jednocześnie posiadają znakomitą jakość.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ